Zavrieť

Porady

odpočit.položka

Ako je to s odpočit.položkou pre zamestnanca, ak nastúpi napr. 5.4.05 má na ňu nárok už v 4/05 ? Vo firme kde robim personalstiku to mzdárka nedáva na odpočet v 4/05, je to OK ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    eviketa
    Ako je to s odpočit.položkou pre zamestnanca, ak nastúpi napr. 5.4.05 má na ňu nárok už v 4/05 ? Vo firme kde robim personalstiku to mzdárka nedáva na odpočet v 4/05, je to OK ?
    najprv si over, č robil do 31/3 alebo do 04/4...ak skončil v marci, odpočet za apríl mu môžeš dať, ak prechádza z roboty do roboty, tak za apríl by mu mali dať odpoč.položku tam, kde časť apríla robil...ty až od mája... a keďže predpokladám, že Vyhlásenie k odpočtom ti určite nestihol podpísať, tak mu to daj od mája...na vyrovnanie je ročné zúčtovanie....

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    karkulka, pekne si to rozpísala, vidno, že sa lepšie vyznáš, ale prečo píšeš že:

    "a keďže predpokladám, že Vyhlásenie k odpočtom ti určite nestihol podpísať, tak mu to daj od mája..",

    veď je apríl a podpísať to stále môže, veď výpalty bude robiť na začiatku mája, alebo sa mýlim?

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Dík, mala som pocit, že kedysi bolo do 15. a od 15. či ako. Teraz už stačia aj 4 dni? Končil 31.3. Vyhlásenie má od 4.4

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Keď Ti podpísal vyhlásenie od 04.04. tak mu môžeš dať odpočet už za daňovníka za apríl.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    eviketa
    Dík, mala som pocit, že kedysi bolo do 15. a od 15. či ako. Teraz už stačia aj 4 dni? Končil 31.3. Vyhlásenie má od 4.4
    kedysi to bolo ak odrobil päť dní tak mal nárok na odpočet...prípadne tam mal mať odpočet, kde odrobil viac dní...
    ale teraz mu za apríl odpočet môžeš dať

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    Zuzka
    karkulka, pekne si to rozpísala, vidno, že sa lepšie vyznáš, ale prečo píšeš že:

    "a keďže predpokladám, že Vyhlásenie k odpočtom ti určite nestihol podpísať, tak mu to daj od mája..",

    veď je apríl a podpísať to stále môže, veď výpalty bude robiť na začiatku mája, alebo sa mýlim?
    škola života, zlato moje...a medzi nami dievčatami, nie si povinná nanútiť mu do ruky prázdne tlačivo vyhlásenia k odpočtom a prosiť ho aby ho konečne vyplnil...to by som iné nerobila len by som naháňala lajstrá...iné je, ak sa s ním dohodnem trebárs telefonicky...kým mi trebárs z košíc pošlú lajstro a aj tak zle vyplnené, ta ho po telefonickom dohovore vyplním ja...

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Tuto skúsenosť mám aj. Ja som to len preverovala, že či mi nejaké čísla neunikli. Tam je totiž strááááááášne múdra mzdárka. Tak som sa nešla preť. Ale podľa tohto tu, by mu tú položku mohla uplatniť už v 4/05.
    Karkulienka Díík

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    no neviem, či by si tých smajlíkov nemala vymieňať za krígliky a potom pri prasiatku by sme ti ich preplatili.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    eviketa
    no neviem, či by si tých smajlíkov nemala vymieňať za krígliky a potom pri prasiatku by sme ti ich preplatili.
    podľa všetkého prasiatko zožeriete bezo mňa...v júni nemôžem...

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    eviketa
    to nemyslíš vážne !!! to sa nedá preložiť ?
    ee...krpec odchádza vtedy do španielska a ja šiesteho do dudiniec....

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Mojej kolegyni sa stalo, že tiež nastúpil jeden zamestnanec začiatkom mesiaca (cca6.) a dala mu nezdaniteľnú položku a t.r. som pri ročnom zúčtovaním vyúčtovala, že dostal ju v danom mesiaci 2x.(a podpisoval a Vyhlásenie), Pekne mal riadny nedoplatok.
    Určite ak ide z UP by si ju uplatniť mohol, ale ja si myslím, že ja by som mu ju nedala , predsa v ročnom zúčtovaní si môže toto vysporiadať.
    Pre mňa je hlavné , že u nás neodpracoval celý mesiac.

    jonnie je offline (nepripojený) jonnie

    začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac jonnie
    Je tam podpis zamestnanca? Je. Tak co si robit tazku hlavu - konecne sa musia ludia naucit zodpovednosti za seba. Ak prehlasuje, ze si nikde neuplatnil nezdanitelnu ciastku....a vsetky tie riadky (rada vysvetlim ludom), ale policajta sa oducam robit. To si clovek len komplikuje zivot. Je to jeho Vyhlasenie, jeho česť - čo podpisuje. A nedoplatok musi znasať ako neznalosť zákona.

    Samozrejme - ludom najskor vysvetlim o co ide vo vyhlaseni - ale robit veci za nich sa postupne oducam.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    jonnie
    Je tam podpis zamestnanca? Je. Tak co si robit tazku hlavu - konecne sa musia ludia naucit zodpovednosti za seba. Ak prehlasuje, ze si nikde neuplatnil nezdanitelnu ciastku....a vsetky tie riadky (rada vysvetlim ludom), ale policajta sa oducam robit. To si clovek len komplikuje zivot. Je to jeho Vyhlasenie, jeho česť - čo podpisuje. A nedoplatok musi znasať ako neznalosť zákona.

    Samozrejme - ludom najskor vysvetlim o co ide vo vyhlaseni - ale robit veci za nich sa postupne oducam.
    prudký súhlas, si moja krvná skupina

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.