Zavrieť

Porady

Akú kosačku?

Máte niekto skúsenosti s kosačkou AL-KO Silver 520 BR Premium? Rozhodujem sa medzi ňou a Husqvarnou R 145SV-obe cca 15000,-m pojazd, bočné vyhadzovanie aj mulčovanie - AL-KO má váčšie kolieska vzadu a píšu u nej, že je ideálna na veľké plochy, vo vysokej tráve a v svahovitom teréne. HQ má tie kolieska menšie a rovnaké vpredu aj vzadu, značke HQ mám tendenciu viac veriť ako AL-KO...Poraďte mi prosím!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brunop je offline (nepripojený) brunop

    brunop
    Ja mam uz rok kosacku AL-KO 520 BR a bol som celkom spokojny. Na vysoku travu, urcite nie je vhodna. Zapchava sa a takisto mam problem aj pri koseni vlhkej travy. Polovicu zahrady kosim do kosa a druhu polovicu mulcujem. Ak nekosim viac ako tyzden , kosacka uz ma problem pri mulcovani travu "pozut". Po roku som ju teraz mal v servise, lebo mi z nej odpadli nejake sroby, a sem tam haproval pojazd. Samozrejme zo zaruky mi neuznali nic. Ze vraj bola vyhnuta klukovka. Narovnanie a nove sroby cca 3300./ Sk. Ale celkovo som s nou spokojny, lebo inu som zatial neskusal )

    Micuke je offline (nepripojený) Micuke

    Micuke
    No ja som dnes kúpila HQ 145 SV - dúfam, že som urobila dobre - nemôžem ju ale vyskúšať kosiť, lebo je Medardovo obdobie, len som ju štartovala a šla som s ňou na sucho.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Micuke Pozri príspevok
    Máte niekto skúsenosti s kosačkou AL-KO Silver 520 BR Premium? Rozhodujem sa medzi ňou a Husqvarnou R 145SV-obe cca 15000,-m pojazd, bočné vyhadzovanie aj mulčovanie - AL-KO má váčšie kolieska vzadu a píšu u nej, že je ideálna na veľké plochy, vo vysokej tráve a v svahovitom teréne. HQ má tie kolieska menšie a rovnaké vpredu aj vzadu, značke HQ mám tendenciu viac veriť ako AL-KO...Poraďte mi prosím!
    Nechcem robiť reklamu AL-KO Silver 520 BR Premium, ale som s ňou maximálne spokojný, to čo o nej píšeš je všetko OK. A nech mi niekto povie, že iné kosačky dobre kosia /zberajú/ trávu ak je mokrá. Ja hovorím: ani jedna.Neváhaj,kúp a uvidíš.

    brunop je offline (nepripojený) brunop

    brunop
    Vsak ja tvrdim, ze ta kosacka, aj ked ma chyby , aj tak je dobra. Ale porovnavat ju s HQ? Na ceskom fore zahrada.cz pisali o nej , ze vraj ma navrhnutu slabu klukovku (AL-KO) na svoje rozmery a vykon motora. Staci par krat najst koren, alebo kamen a mozes mat po klukovke. Ako ja. Ale za tu cenu (13.500.- ) myslim, ze by som lepsiu nekupil. Ked raz budem "velky", tak si kupim traktorik. A ak budem nahodou aj bohaty, tak si kupim znackovy. Prajem pekny den.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Určite HQ, veľké kolieska nie sú žiadna výhoda, aj keď by sa mohlo zdať, že sú, tak skôr nie sú. Manžel pracoval v HQ, preto som taká múdra Neviem vysvetliť prečo, ale môžem sa spýtať.

    kello je offline (nepripojený) kello

    kello
    No my máme HQ , neviem typ, ale naj širka a 6PS to má a je super odporučam, nešetrím ju a funguje máme ju nieč vyše roka a kosíme velmi vela či už do koša či aj mulčovaním.

    Micuke je offline (nepripojený) Micuke

    Micuke
    Tak ja som predsa len kosila s novou HQ - a nemohla som prestať - v kuse 3 hodiny! Má variabilnú rýchlosť pojazdu - ľahúčko sa "pridáva plyn" a ťahá ako besná - keď som sa prestala kontrolovať a pridala som, normálne som za ňou musela utekať ! Viem, že si však musím dávať sakra pozor na cudzie predmety na trávniku, lebo určite by to nerobilo dobrotu. Predtým som mala elektrickú kosačku, celkom silnú a práve preto sa mi často kazila (neskutočné vibrácie - ohnuté osky...) a musela som sa poobzerať po novej.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.