Zavrieť

Porady

výkon práce v zahraničí - stravné

Chcem poprosit o pomoc.

Zamestnali sme do HPP dvoch obchovných zástupcov - Rumunov /trvalý pobyt majú v Rumusku/. Budú pre nás predávať tovar v Rumunsku. Aké stravné si môžeme uplatniť do daňových výdavkov, ked celý mesiac sú v Rumusku a do firmy na Slovensko prídu len 1 až 2 krát do mesiaca.
Môj názor: Nakoľko sú zamestnaný v HPP na Slovensku sú vlastne celý čas na zahraničnej pracovnej ceste. Takže do stravných výdavkov by som dal 43EUR x počet kalendárnych dní v mesiaci. Je to správne??

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Ak majú v prac.zmluve napísané ako miesto výkonu práce Slovensko a pracujú v Rumunsku, tak majú nárok na celý mesiac stravné. Ale podľa mňa by mali mať miesto výkonu práce Rumunsko, lebo práve tam vykonávajú činnosť obchodného zástupcu.

    dede2 je offline (nepripojený) dede2

    dede2
    V zmluve majú miesto výkonu práce Rumusko, len zamestnávateľa majú na Slovensku. Aké strávné si môžu uplatniť?
    Môžu si zarátať aj víkendy?

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    dede2 Pozri príspevok
    V zmluve majú miesto výkonu práce Rumusko, tak nemajú nárok na stravné len zamestnávateľa majú na Slovensku ak prídu na Slovensko 1-2x či na 1-2dni tak vtedy majú nák. Aké strávné si môžu uplatniť?
    Môžu si zarátať aj víkendy?
    podľa toho akú majú stanovenú prac.dobu.

    dede2 je offline (nepripojený) dede2

    dede2
    Ak majú miesto výkonu práce Rumunsko, nemajú nárok na stravné ? Nerozumiem. Na Slovensku by mali stravné podľa zákona 283/2002. Len neviem ako to je, ked majú miesto výkonu práce v zahraničí t.j. Rumunsko. Pracovnú dobu majú od 7,30 do 16 hod.
    Naposledy upravil dede2 : 16.06.08 at 11:24

    M77 je offline (nepripojený) M77

    M77
    Dobrý deň. Budem mať podobný prípad, preto by ma zaujímalo, čo v tomto prípade s odvodmi a s daňou? Slovenská firma so sídlom v SR, zamestnanci sú Rumunia, ich miesto výkonu práce je Rumunsko, plat dostávajú v SR. Firma sa musí zaregistrovať ako zamestnávateľ v sociálke a na daňovom úrade v Rumunsku a tam musí odvádzať fondy a dane? Alebo aj na takýchto zamestnancov je možné vybaviť formulár E101 a platiť fondy tu vSR?

    výkon práce v zahraničí - stravné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.