Zavrieť

Porady

Nákup tovaru z CZ

Dobrý deň,potrebovala by som poradiť,/JU/Alfa/ak som úhrádzala nákup tovaru z CZ,/ cez inter,beng./ tak kam zaúčtovať poplatky a províziu za prevod,respek.poplatky celkom?/FP bola pr.16000 cz-/20300Sk.pollatky 950.-SK/ Poradí niekto?Ide mi hlavne o čiastku,ktorú zapíšem do záv.či tam bude čiastka bez týchto poplatkov alebo s nimi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dede2 je offline (nepripojený) dede2

    dede2
    ja to dávam do ostatných režijných výdavkov. Z daňového hľadiska je to jedno kam to dáš, daňový základ ti zníži v každom prípade. Záleží na tebe, či potrebuješ podrobnú evidenciu ohľadom celkových výdavkov na tovar.

    zuzanka222 je offline (nepripojený) zuzanka222

    zuzanka222
    Keď tomu rozumiem,tak v mat./účel 23/bude čiastka bez poplatkov, a poplatky budú /účel 26-réžia/ ale ,keď sa to tak vezme tak ide len o to členenie v denníku,pretože na DPH to nemá vplyv,

    Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

    teraz hlavne mama :-) Katka22
    zuzanka222 Pozri príspevok
    Dobrý deň,potrebovala by som poradiť,/JU/Alfa/ak som úhrádzala nákup tovaru z CZ,/ cez inter,beng./ tak kam zaúčtovať poplatky a províziu za prevod,respek.poplatky celkom?/FP bola pr.16000 cz-/20300Sk.pollatky 950.-SK/ Poradí niekto?Ide mi hlavne o čiastku,ktorú zapíšem do záv.či tam bude čiastka bez týchto poplatkov alebo s nimi.
    Ja by som si do záväzkov dala celú sumu za tovar podľa došlej FA .
    Uhrada FA by bola výdaj za tovar, poplatky , ktoré si stiahla banka :réžia.
    Naposledy upravil Katka22 : 16.06.08 at 13:26

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Katka22 Pozri príspevok
    Ja by som si do záväzkov dala celú sumu a pri účtovani v PD by som si to rozdelila na réžiu a tovar .
    Záväzky evidujem po obdržaní FA a vtedy ešte neviem aká bude provízia banky za prevod sumy.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    zuzanka222 Pozri príspevok
    Dobrý deň,potrebovala by som poradiť,/JU/Alfa/ak som úhrádzala nákup tovaru z CZ,/ cez inter,beng./ tak kam zaúčtovať poplatky a províziu za prevod,respek.poplatky celkom?/FP bola pr.16000 cz-/20300Sk.pollatky 950.-SK/ Poradí niekto?Ide mi hlavne o čiastku,ktorú zapíšem do záv.či tam bude čiastka bez týchto poplatkov alebo s nimi.
    To tie poplatky sú strašne vysoké, ktorá banka má tak nehorázne poplatky?

    Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

    teraz hlavne mama :-) Katka22
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Záväzky evidujem po obdržaní FA a vtedy ešte neviem aká bude provízia banky za prevod sumy.
    Ďakujem za upozornenie VladoKatka
    Svoju odpoveď som myslela tiež na základe faktúry a bankového výpisu, zle som sa vyjadrila, idem to opraviť,aby som neplietla.
    Ešte raz ďakujem.
    Naposledy upravil Katka22 : 16.06.08 at 19:24

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.