Zavrieť

Porady

nadmerný odpočet

Dobrý deň,
mám pohodu iba od 01.04.2008. Nahadzovala som si tam doklady za 1 kvartál.
Pri vykazovaní DPH potrebujem ručne nahodiť nadmerný odpočet za 4.kvartál 2007 a neviem ako to mám urobiť. Tam ma púšťa len do toho salda nadm.odpočtu a keď tam nahodím sumu neukáže mi,že ju zobralo do úvahy.
A ešte sa chcem opýtať - nemám ešte tlačiareň - či je možnosť zobraziť náhľad akejkoľvek tlačovej zostavy a uložiť si ju npr. na pracovnú plochu.

Vopred ďakujem za všetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    S DPH ti poradiť neviem nemala som taký prípad ale tlačové zostavy vieš exportovať do excelu ked dáš náhlad asi tretie okienko odzadu a exportuješ do excelu a tým budeš mať na ploche. S tým MRP robila som v tom 4 roky a 3 roky mám pohodu ale nedá sa to porovnať pohoda je pohoda aj ked má nedostatky ako každý iný program. To je len môj názor. S DPH kľudne vytoč pohodu oni ti poradia a bez problémov. Mne vždy poradili práve kvôli tomu by som nemenila . Prajem pekný deň.

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    Takto to fungovalo mne: Na vrchnej lište účtovníctvo - príznanie DPH - a tam hneď vidíš polia a medzi nimi saldo nadmerného odpočtu.Takže najprv doplníš ručne sadlo nadmerného odpočtu a potom dáš hore ikonku uložiť. Potom dáš vytvoriť priznanie dph za prvý kvartál. V dolnej časti obrazovky máš stĺpce rok, obdobie, druh, vystavené, uzavreté, daň, odpočet, saldo a podklady. Ja som si to skúšala na skúšobnej firme nový a premietlo sa mi to v tom stĺpci saldo a potom aj na riadku 31 v priznaní, takže pohoda toto saldo nadmerného odpočtu berie do úvahy.

    K tlači zostáv. Vyberieš si konkrétnu zostavu, dáš náhľad a na hornej lište máš ikonku export do pdf alebo export do excel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.