Zavrieť

Porady

Prefakturácia od neplatcu DPH a poštovné

Potrebovala by som poradiť v nasledovnom:

Máme faktúru od vet.ústavu, ktorý nie je platca DPH, na službu - testy a zároveň je tam aj účtovaná dobierka. Túto celú faktúru prefakturujeme inej firme, my sme platci DPH.

Mňa zaujíma či dané testy ja prefakturujem s DPH a čo s tou dobierkou? či aj dobierku mám prefakturovať s DPH alebo bez?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    ccokoladecka Pozri príspevok
    dobry den, uz som sa raz pytala na refakturaciu, ale neviem najst tu temu a potrebujem este poradit, dufam, ze pomozete
    Mame uzatvorenu mandatnu zmluvu s neplatcom DPH, ktory nam ma prefakturovat svoje naklady spojene s cinnostou ktoru pre nasu firmu vykonava /napr. PHM, ubytovanie a ine/ Chcem si len ujasnit, ci robim spravne: mandatar si da blocky do svojich nakladov a vystavi nam fa s prefakturaciou tychto nakladov bez DPH. Teda my budeme znasat naklady, a kedze je bohuzial on neplatca DPH, tak v plnej vyske aj s DPH.... ? je to tak spravne? prosim odpiste
    Neplátca DPH si dáva do nákladu celú zaplatenú sumu, teda aj s DPH a keď to potom refakturuje, tak samozrejme bez DPH nakoľko nie je plátcom a Vy to celé znášate ako náklad, je to tak správne

    Šadar je offline (nepripojený) Šadar

    Šadar
    Podla mojho nazoru ak je napisane na fakture, ze je to vyslovene platba za dobierku, refakturujete to bez DPH. Ja bezne refakturujem kolky a to refakturujem bez DPH.

    A co sa tyka refakturacie za testy, myslim ze to nie je cinnost oslobodena a preto si na celu sumu priratate 19%

    ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

    ccokoladecka
    dobry den, uz som sa raz pytala na refakturaciu, ale neviem najst tu temu a potrebujem este poradit, dufam, ze pomozete
    Mame uzatvorenu mandatnu zmluvu s neplatcom DPH, ktory nam ma prefakturovat svoje naklady spojene s cinnostou ktoru pre nasu firmu vykonava /napr. PHM, ubytovanie a ine/ Chcem si len ujasnit, ci robim spravne: mandatar si da blocky do svojich nakladov a vystavi nam fa s prefakturaciou tychto nakladov bez DPH. Teda my budeme znasat naklady, a kedze je bohuzial on neplatca DPH, tak v plnej vyske aj s DPH.... ? je to tak spravne? prosim odpiste

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Sme platcami DPH. Poslali sme balík inej firme. Vystavujem fa na tovar a do samostatnej kolonky píšem prefakturácia poštovného. Bude prefakturácia poštovného bez DPH. Na tovar normálne dám 20%.

    Prefakturácia od neplatcu DPH a poštovné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.