Zavrieť

Porady

platenie preddavkov za zamestnancov...

Dobrý deň.. ja som asi nejaká iná..

No prišla som do firmy po kolegyni, ktorá odišla do zahraničia. Teraz mám taký problém.

No z RZ mi vznikol preplatok 7643,-- čo som vyplatila zamestnancom. Teda si to vyžiadavam späť v prehľadoch, tak mi bolo povedané. Včera prišiel kolega, že na ktorý účet platím preddavky na daň za zamestnancov, keď vyjdu.

Oni sa majú platiť mesačne???

No som z toho mimo, tento mesiac mi vyšli preddavky na daň 270 sk.. no nezaplatila som ich daň. úradu. Mesačne platím za zamestancov odvody a zrážkovú daň za dohodárov.

Ak sa majú platiť, tak načo je potom štvrťročný prehľad? No veď som z toho úplne mimo...

Dakujem za názory...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Preddavky na daň zo záv.činnosti (zo mzdy) sa platia každý mesiac. Štvrťročne sa vypisuje prehľad o týchto preddavkoch aby DU vedel či máte zaplatené alebo nie a 1x ročne sa vypisuje hlásenie. Ročné zúčtovanie preddavkov sa robí 1x ročne a preplatky či nedoplatky sa vyplatia alebo zrazia zamestnancom.
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    No uz som z toho mudrejsia.. tie preddavky platím, ak sú vyššie ako vyplatený daňový bonus. Pozrela som si mzdy dozadu aby som vedela, kte som túto povinnosť prehliadla.

    No a za apíl som mala zaplatiť 23 korún. Čo mám teraz urobit?? Mam to len tak zaplatiť, alebo vypísať nejaké tlačivo, alebo isť na daňový úrad..

    Bude aj nejaká pokutka?

    Diky.. uz na to nikdy nezabudnem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    evka-janekova Pozri príspevok
    No uz som z toho mudrejsia.. tie preddavky platím, ak sú vyššie ako vyplatený daňový bonus. Pozrela som si mzdy dozadu aby som vedela, kte som túto povinnosť prehliadla.

    No a za apíl som mala zaplatiť 23 korún. Čo mám teraz urobit?? Mam to len tak zaplatiť, alebo vypísať nejaké tlačivo, alebo isť na daňový úrad..

    Bude aj nejaká pokutka?

    Diky.. uz na to nikdy nezabudnem.
    Zaplatiť čo najrýchlejšie. Netreba žiadne tlačivo dokladať, na identifikáciu platieb DÚ používa práve 1/4 ročné prehľady.

    A tu je kalkulačka na výpočet sankcii:
    http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...T45P''

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    evka-janekova Pozri príspevok
    Dobrý deň.. ja som asi nejaká iná..

    No prišla som do firmy po kolegyni, ktorá odišla do zahraničia. Teraz mám taký problém.

    No z RZ mi vznikol preplatok 7643,-- čo som vyplatila zamestnancom. Teda si to vyžiadavam späť v prehľadoch, tak mi bolo povedané. Včera prišiel kolega, že na ktorý účet platím preddavky na daň za zamestnancov, keď vyjdu.

    Oni sa majú platiť mesačne???

    No som z toho mimo, tento mesiac mi vyšli preddavky na daň 270 sk.. no nezaplatila som ich daň. úradu. Mesačne platím za zamestancov odvody a zrážkovú daň za dohodárov.

    Ak sa majú platiť, tak načo je potom štvrťročný prehľad? No veď som z toho úplne mimo...

    Dakujem za názory...
    Ak Ti skutočne vznikol pri RZD preplatok, ako píšeš, tak nemusíš vlastne platiť žiadnu daň. Pretože vzniknutý preplatok Ti DÚ nevráti, ten preplatok sa vysporadúva mesačne tak, že daň, ktorá Ti vznikne, a ktorú by si mala DÚ zaplatiť tak nezaplatíš a postupne si znižuješ preplatok. Ak si ho nevysporiadaš do konca roka, tak potom môžeš požiadať DÚ o jeho vrátenie.

    Takže ak je to takto a máte na DÚ preplatok, tak žiadnu daň platiť nemusíš.
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    diky, diky, diky...uz som myslela že budem mať padáka...

    platenie preddavkov za zamestnancov...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.