Zavrieť

Porady

Vratné flaše a iné obaly

Pár informácií o účtovaní vratných fliaš som niečo na Porade našla, ale nejako mi to nestačí.

Kúpa vratných fliaš sa má účtovať ako nákup materiálu, tovaru - na sklad alebo rovno do spotreby? a čo potom s ich vrátením? V minulom roku bol jediný nákup a ten bol zaúčtovaný do nákladov. Tento rok sa na niektorých faktúrach kupuje menej vratných obalov ako predáva - vracia. Má sa tento výnos z ich vrátenia zaúčtovať skutočne do výnosov? Viac by sa mi páčilo účtovanie cez sklad - nákup, ich vrátenie - zniženie skladových zásob. A asi naozaj to musí ísť cez výnosy, lebo ostatné vratné obaly okrem fliaš (oslobodené) sa zdaňujú 19% DPH na vstupe a tiež pri vrátení na výstupe. Ako klasický tovar.

Mohli by ste mi niekto pomôcť prosím? Je to súrne...
Ďakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ide o to či účtuješ spôsob A, al. B. Pokial A tak cez sklad, pri B môžeš dať do spotreby a vratku cez vynosy. Ja to robím tak, že účtujem pri nákupe ako nákup tovaru a pri vrátke stornujem, ale záleži aj aký SW máš.

    Vratné flaše a iné obaly

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.