Zavrieť

Porady

Príručka SEPI pre podvojné účtovníctvo.

Prosím Poraďáka, ktorý má príručku SEPI pre Podvojné účtovníctvo (modrý karisblok), aby mi poskytol dva vzorce pre výpočet cenových rozdielov.

Jeden vzorec je pre výpočet priemerného percenta.
Druhý vzorec je pre výpočet obchodnej prirážky.

V príručke SEPI je tento problém popísaný ak si dobre pamätám pri účtovaní predajne s tovarom, kde touto metódou odpočítajú obchodnú prirážku pri stanovení účtovnej hodnoty zásob tovaru v predajni.

Ja som v minulosti tento postup aplikoval pri výpočte nákladu z výdavkov spojených s obstaraním tovaru. Vzorce mám v tabuľke C602, ale táto sa dala naposledy otvoriť iba pod WIN98.

Príručku som skartoval, máme predsa PORADU a teraz sa neviem dostať k informácii o ktorej viem kde je, ale ju nemám.

Ďakujem.

apo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    apo Pozri príspevok
    ... Vzorce mám v tabuľke C602, ale táto sa dala naposledy otvoriť iba pod WIN98.... apo
    ... keď nebudeš mať inú možnosť, predsa len skús otvoriť súbory v C602 - možná to pôjde pomocou tohoto: http://www.slunecnice.cz/sw/dosbox/
    Štefan.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Ahoj Štefam.

    Nainštaloval som si Dosbox, spustil som ho. V Dos okne ukazuje disk "Z", urobí dir, ale neprišiel som nato, ako zadať spustenie nejakej inej úlohy ako je funkcia DOSu. Napríklad ako nainštalujem program C602.

    Prosím poraď ešte.

    Ďakujem.

    apo

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    apo Pozri príspevok
    Ahoj Štefam.

    Nainštaloval som si Dosbox, spustil som ho. V Dos okne ukazuje disk "Z", urobí dir, ale neprišiel som nato, ako zadať spustenie nejakej inej úlohy ako je funkcia DOSu. Napríklad ako nainštalujem program C602.

    Prosím poraď ešte.

    Ďakujem.

    apo
    ... tak v adresari DOSPROG mám adresare C602 a INSTALL
    bud zadam cd c602 a potom c602.exe, alebo v prípade inštalácie by to malo byť cd install a následne install.exe - ovšem toto som neskúšal, nakoľko nemám poruke inštaláciu - neviem kde to nainštaluje.... Ale C602 som spustil bez problémov...

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Riešenie vyhrabané v mojom archíve z roku 2002 za vydatnej pomoci Stefan2005 je tu:
    http://www.porada.sk/t84247-cenove-r...tml#post762280

    Pozdravujem.

    apo
    Naposledy upravil apo : 30.06.08 at 06:54

    Príručka SEPI pre podvojné účtovníctvo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.