Zavrieť

Porady

2krát omylom vystavená faktúra

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, ak som vystavila omylom dve faktúry pre jedného odberateľa, (napr. FA č. 31, FA č.32) stačí ak vystavím k jednej (FA č. 31) storno faktúru s poradovým číslom, ktoré nasleduje, aj keď je medzi omylom vystavenou faktúrou a storno faktúrou už vystavených niekoľko faktúr? Ďakujem za odpoveď!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vranová je offline (nepripojený) Vranová

    Vranová
    Áno, sprav tak ako si písala, alebo ešte môžeš to stornovať cez ID , ale pri ID treba spraviť zápis o stornovaní a prečo k tomu došlo z akého dôvodu a dať podpísať konateľovi!

    74eva je offline (nepripojený) 74eva

    74eva
    Ďakujem za odpoveď! Jednoduchšie to bude asi vystornovať normálne cez faktúru. Nebola som si istá, či to tak môže byť. ĎAKUJEM!

    74eva je offline (nepripojený) 74eva

    74eva
    Ešte by som sa chcela opýtať či treba vystaviť aj dodací list s mínusovými položkami alebo stačí len faktúra.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Ak ste plátcovia DPH nezabudni na vysporiadanie aj tam, inak Ti vznikne povinnosť 2x.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    74eva Pozri príspevok
    Ešte by som sa chcela opýtať či treba vystaviť aj dodací list s mínusovými položkami alebo stačí len faktúra.
    Určite s príjmom tovaru naspäť na sklad.

    74eva je offline (nepripojený) 74eva

    74eva
    V evidencii DPH som to už upravila. Ak sa jedná o pekárenské výrobky, tiež naspäť na sklad?

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    74eva Pozri príspevok
    V evidencii DPH som to už upravila. Ak sa jedná o pekárenské výrobky, tiež naspäť na sklad?
    Určite, nebude Ti sedieť počet vydaných a prijatých kusov a samozrejme hlavne zaplatených kusov.

    2krát omylom vystavená faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.