Zavrieť

Porady

hmotné investície

Prosím o súrnu radu. Firma požiadala o dotácie z EÚ. K žiadosti bolo treba veľa dokladov a vypracovanie projektu. Kupovali sa aj kolkové známky, rôzne potvrdenia a overovanie dokladov a podpisov a správnych poplatkov. Účtujú sa aj takéto náklady na účet 042 - Hmotné investície, keď s ňou súvisia? A napríklad pri kúpe auta, keď sa platí prihlásenie, tiež ide poplatok na 042? Prosím súrne o odpoveď. Ďakujem krásne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Áno ide na 042.

    ACCREDO je offline (nepripojený) ACCREDO

    konateľ ACCREDO
    Momentálne sa zaoberám tiež otázkou, či poplatok 3.000,- Sk, ktorý bol zaplatený predajcovi za sprostredkovanie prihlásenia auta na polícii, je náklad alebo sa má zaúčtovať do obstarávacej ceny leasovaného auta.

    Podľa § 35 ods. 2 Postupov účtovania platných od 1.1.2008 na účte 042 - Obstaranie dlhodobého hmotného majetku sa neúčtujú a nie sú súčasťou obstarávacej ceny dlhodobého hmotného majetku
    a) penále, pokuty, poplatky, úroky z omeškania alebo iné sankcie zo zmluvných vzťahov a peňažné náhrady škôd súvisiace s obstaraním dlhodobého hmotného majetku.

    Aký máte na to názor?

    ACCREDO je offline (nepripojený) ACCREDO

    konateľ ACCREDO
    Je tu niekto, kto by sa chcel podeliť o svoj názor?
    Naposledy upravil ACCREDO : 02.07.08 at 05:59

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    táto problematika tu bola rozoberaná x-krát, skús hľadať.
    Môžem povedať, že odpovede nie sú jednoznačné, ja konkrétne tvrdím, že ide o náklad súvisiaci s obstaraním a ide na 042.
    Nájdeš aj opačný názor.

    ACCREDO je offline (nepripojený) ACCREDO

    konateľ ACCREDO
    KEJKA,

    ďakujem pekne za zaslanie názoru, už som si myslel, že tu nie je nikto, kto by sa chcel k tomu vyjadriť.

    Bol by som rád, aby v rámci diskusie sa dospelo k nejakému výkladu, práve preto, že názory sú protichodné.

    Preto som pripojil citáciu z aktuálnych postupov účtovania, v ktorých je negatívne vymedzené, čo sa neúčtuje do obstarávacích nákladov HM. Bol by som rád, keby si mohla nielen ty zaujať stanovisko k tejto časti.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zaujala som v starších préspevkoch, názor som nezmenila, treba použiť vyhľadávač.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.