Zavrieť

Porady

Kurzové rozdiely na účte 378

Zdravím poraďákov, vyskytol sa mi problém a neviem ako sa z neho vymotať.Firme boli priznané dividendy, kt. boli naúčtované na účet 378-ost. pohľadávky. Tie však neboli vyplatené naraz v priebehu jedného roka, ale vyplácali sa postupne. Učtovník predo mnou však k 31.12. na tomto účte nerobil kurzové rozdiely ani nepodal oznámenie na DU o ich nezahrňovaní do základu dane. Ja som však prebrala účtovníctvo so zostatkami aké mi dal predchádzajúci účtovník a k 31.12. som na účte 378-ost. pohľadávky robila kurzové rozdiely, kt. som zahrnula do základu dane.Nakoľko účtovník predo mnou urobil preklep/vznikol rozdiel 360EUR/ ja som usúdila, že to je ešte suma, kt. ostáva na vyplatenie urobila som teda k 31.12. kurzový rozdiel a preniesla tých 360EUR do nového roku, t.j. do roku 2008. No teraz spätne prezerám šanony a všimla som si ten preklep, pričom vychádza mi to tak, že už k 31.12.2007 na účte 378-ost. pohľadávky malo byť 0,- a ten zostatok čo tam visel to bol celý kurzový rozdiel. Poradíte mi, čo spraviť s tým zostatkom, kt. som ja preniesla do nového roka? Dúfam,že som to napísala polopaticky. Som zúfalá, ako sa z toho vymotať. ďakujem všetkým za akékoľvek informácie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vranová je offline (nepripojený) Vranová

    Vranová
    predpokladám, že rok 2007 už nechceš otvárať!
    Zúčtuj : 548AE/378, nedaňový náklad roku 2008, alebo 563AE/378 s tým že na konci roka 2008 to bude pripočítateľná položka! Dúfam, že sa nejedná o nejakú významnú položku! Ináč by si musela použiť účty 428 alebo 429.

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    Vrelá vďaka za tak rýchlu odpoveď.Aj som si myslela, že to poriešim cez pripočitateľnú položku, no nebola som si celkom istá, preto som sa chcela uistiť.

    Kurzové rozdiely na účte 378

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.