Zavrieť

Porady

zdravie na dovolenke

Ahojte chcem sa opýtať.
Viete niekto poradiť ako či je vhodne sa dať nejako zaočkovať pred cestou do Egypta? Ideme tam na dovolenku a ja som v týchto veciach citlivý človek. Ako príklad uvadzam v Bulharsku som skončila na infuziach (žaludočné problémy).
Alebo čo by ste poradili ako dobru prípadne odskušaný prevenciu voči takýmto problémom?
Dakujem za každu radu a pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leggy je offline (nepripojený) Leggy

    Leggy
    Delegatka zvykne ponuknut osvedcene tabletky, ktore sluzia bud ako prevencia alebo uz priamo pri probleme.

    maca88 je offline (nepripojený) maca88

    maca88
    My sme sa nedavno vratili z Egypta, a jedine co nam zneprijemnilo pobyt bola "faraonova pomsta". Neviem ci sa niekto odtial vratil bez toho aby ju nedostal. POmoze liek ktory sa da kupit priamo na mieste, v najhorsom pripade pride aj hotelovy lekar s injekciou....Ale my sme dostali od delegata super radu, zut cierny caj, ktory mali v hoteli a potom ho zapit vodou....a to pomohlo najviac

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Viackrát sme boli v Egypte, nikdy sme nemali žalúdočné potiaže.
    Zásadou je v týchto destináciach /ale aj inde/ nevrhnúť sa na ich šaláty, zákusky a všetko čo ponúkajú, postupne si zvykať na ich jedlá, nepiť príliš studené nápoje. Ak toto dodržíte a od 3-4-ho dňa začnete vychutnávať ich špeciality nič sa Vám nestane.
    Naše delegátky toto neporadia, ale nám to zdôrazňoval česky hovoriací zástupca ich domácej cestovky, ktorý hovoril, že 99% nepríjemností "faraonskou pomstou" sú zapríčinené práve s tým, že sa konzumuje všetko "na kopu" a bez kontroly. Ja viem, že je to lákavé, ale stráviť 3-4 dni na izbe neni nič príjemné.

    SVK je offline (nepripojený) SVK

    SVK
    Pri Egypte je to 50:50. Ockovanie iba proti tetanu a zltacke (tak ako sa odporuca mat aj u nas). Na zaludocne a crevne komplikacie doporucujem uzit uz pri prvych naznakoch Antinal alebo Drotazide, uz v priebehu dna sa stav zlepsi a na druhy den je vsetko OK (u mna). Samozrejme je to individualne. Tabletky je dobre zaobstarat si uz po prichode, aby boli poruke, ak to nahodou pride ;-)

    Zn.: Faraon je doma vsemocny :-)

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Tennessee Pozri príspevok
    Ahojte chcem sa opýtať.
    Viete niekto poradiť ako či je vhodne sa dať nejako zaočkovať pred cestou do Egypta? Ideme tam na dovolenku a ja som v týchto veciach citlivý človek. Ako príklad uvadzam v Bulharsku som skončila na infuziach (žaludočné problémy).
    Alebo čo by ste poradili ako dobru prípadne odskušaný prevenciu voči takýmto problémom?
    Dakujem za každu radu a pomoc.
    Na dovolenky si brávam osvedčený liek - koňak, môže byť aj slivovica.
    Každé ráno si povinne dáme jeden štamprlíček. Ešte nikdy sme nemali žalúdočné problémy.

    SVK je offline (nepripojený) SVK

    SVK
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Na dovolenky si brávam osvedčený liek - koňak, môže byť aj slivovica.
    Každé ráno si povinne dáme jeden štamprlíček. Ešte nikdy sme nemali žalúdočné problémy.

    To by muselo byt pred jedlom a po jedle po pol dcl. a ked pojde o hotel all inclusive, kde je jedlo aj 6 x za den, tak to bude v tom teple pekna opica ;-)

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    SVK Pozri príspevok
    To by muselo byt pred jedlom a po jedle po pol dcl. a ked pojde o hotel all inclusive, kde je jedlo aj 6 x za den, tak to bude v tom teple pekna opica ;-)
    Tak nám stačilo ráno pred jedlom a problémy neboli a ani opica. Je to prevencia.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Súhlasím s Veronikou, najlepšia je ale domáca slivovica (hruškovica, kalvados - biela pálenka). Určite každé ráno, no lepšie je aj pred večerou, nie je to pitie, je to prevencia pred skutočne veľmi nepríjemným ochorením. Tento recept je vyskúšaný generáciami a je fungujúci. VladoaKatka má tiež 100 % pravdu. Treba vylúčiť všetko, čo sa oplachovalo, umývalo (v egyptskej vode, na ktorú je našinec háklivý) a nevarilo sa. Postupne pridávať a niektorých dobrôt sa aj celkom vzdať. Pozor si treba dávať aj na nápoje s ľadom! Ten ľad je spravidla z miestnej vody (nie vo všetkých hoteloch, ale netreba riskovať). Miesto očkovania treba investovať do kvalitnej domácej pálenky. V prípade, že idete aj s deťmi, tak tým väčším je dobré tiež dať ráno na malú lyžičku. Doporučujem úplne sa vyhýbať zmrzline mimo hotela, keď tak balené nanuky a podobne. Háklivejší jedinec si musí zabezpečiť balenú vodu aj na umývanie zubov. Ten celaskon..tam je ukrytá tá prevencia (liek, vitamín a pod.)
    velka noc v Egypte 010.jpg  

    SVK je offline (nepripojený) SVK

    SVK
    Statisticky to zostane 50:50 aj po palenke. Do Egypta chodim uz niekolko rokov. Bol som tam asi 12 x. Paradoxne ziaden problem som nemal, ked som sa stravoval mimo hotela. Sea food restauracie, foula a pod. A ked som dezinfikoval a jedol iba "bezpecne" jedlo, o 4 dni som uz supol tabletku.

    Po pravde to ovplyvnuje vela faktorov, najlepsie probiotika pred pobytom a pocas pobytu, frtan rano a vecer, a na 3 den si dat 2 - 3 x Antinal na likvidaciu zarodkov bakterii. Ziaden lekar to nedoporuci, prax ale ukazala, ze to funguje.

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    V stredu som sa vrátila z Egypta, držala som sa rád ktoré uvádza VladoaKatka. Ráno sme si dali myjavskú slivovičku, zuby sme si umývali v balenej vode, zeleninu som jedla väčšinou grilovanú alebo dusenú, zmrzlinu sme nejedli, ani nápoje s ľadom sme si nedávali. Smotanové zákusky sme ochutnali až tak na štvrtý deň keď sa organizmus akotak aklimatizoval. Všetko prebehlo hladko bez faraona, ja som mala skôr opačné problémy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.