Zavrieť

Porady

Kupa vlastnickeho podielu v s.r.o.

Vie mi niekto poradit ? Ako prebieha kupa vlastnickeho podielu konatela s.r.o.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Eva2611 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradit ? Ako prebieha kupa vlastnickeho podielu konatela s.r.o.
    Ak som dobre pochopil, tak ide o kúpu podielu konateľom, ktorý nemá ešte podiel, alebo si zvyšuje svoj podiel.

    Čo sa týka účtovania (sme v sekcii PÚ), tak jediným účtovným prípadom je úprava na analytike účtu 411, ktorá sa vedie analyticky na meno každého spoločníka.

    Inak kúpa podielu je čiste súkromná záležitosť, ktorá nemá žiadny vplyv na účtovníctvo okrem horeuvedeného.

    Robí sa to na základe zmluvy o prevode obchodného podielu. Samozrejme tomu musí predchádzať mimoriadné valné zhromaždenie, na ktorom ostatní vlastníci súhlasia s kúpou. Na základe rozhodnutia VZ sa vyhotoví zmluva o prevode, a na základe toho sa musia vykonať všetky zmeny v spoločenskej zmluve a aj na Obchodnom registry.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Prosím vás a koľko asi stoja zmeny v obchodnom registri? Ak sa prevedú obchodné podiely z dvoch spoločníkov na jedného cudzieho, zároveň sa zmení názov a sídlo spoločnosti? Ďakujem a želám pekný dník.

    Kupa vlastnickeho podielu v s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.