Zavrieť

Porady

Stavebny pozemok a orientacia na svetove strany

Ahojte, mame pred sebou tazky oriesok...kupa stavebneho pozemku....konecne sme narazili na krasny pozemok - aspon nam sa paci, nie je v meste, je v kludnej oblasti a do mesta nieje problem sa dostat. Aj IS ma, co je fajn, len nevieme si rady s orientaciou. Pozemok je situovany na juh - juhozapad. Myslim, ze to nieje bohvieco. Ak sme mali v plane urobit za domom terasu, na ktoru by sa malo vychadzat z obyvacky, tak je to nemozne ( ak sa nemylim, tak co najviac izieb by malo byt na j - jz, ale nie smerom k ceste ), ak mate nejake skusenosti s orientaciou J - JZ, budem rada za vase namety a rady...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Mám tak orientovaný dom Junior 55 od Euroline. Vstup je riešený
    z juhu malým priedomím, obývačka JZ , s východom na terasu zo západu. Východnou stranou je otočený k ceste a severnú stranu tvorí plná stena (realizovali sme zadné dvere na záhradu). Požiadali sme o otočený variant. Dom má veľké okná z J,Z a V strany, je veľmi svetlý. Strešné okná sme zrušili a v izbách a kúpeľniach v podkroví z J strany sme realizovali vikier.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    myslim, ze to nie je nejaky strasny problem, ale asi by som si dal radsej spravit projekt na mieru, alebo sa aspon s nejakym odbornikom poradil.
    ak sa vam inac ten pozemok paci tak preco nie

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tiež mám rovnaký problém. Vybrala som si projekt typizovaný. Ale vzhľadom na potrebu dodržať vzdialenosti (uložili dokonca 3,5 m z každej strany) sa tam nevmestím.
    Ak mám rešpektovať všetko, musím robiť individuálny projekt.
    Izby budem mať k ceste, to mi nevadí, je to kludná jednosmerná ulica. A budú orientované na JZ, možno jedna na JV, to je dobre.
    Kuchyňu a špajzu chcem mať orientovanu na SZ
    obývačka bude mať veľké okná na Z, terasa bude tiež takto orientovaná. U nás pri veľkých horúčavach to považujem za výhodu. Na trávniku bude ešte stále dosť teplo, ale obedovať večerať na slnku mi nevyhovuje.
    Musím s tým však ešte ísť za architektom. Vôbec netuším, za ako dlho mi bude schopný - ochotný urobiť individ.projekt.

    Stavebny pozemok a orientacia na svetove strany

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.