Zavrieť

Porady

Preplatok RZZP

Ak mal poistenec preplatok z RZZP za rok 2006, tak:
  • ak mu ho vyplatil zamestnávateľ, nezapočítava sa do úhrnu príjmov zamestnanca v RZZP za rok 2007, dôvod - § 13 ods. 4 písm. j) zákona 580/2004.
  • ak šlo o preplatok SZČO, ktorý bol SZČO-be vyplatený zdr. poisťovňou, tak ide o príjem z podnikania podľa § 6 ZDP, mal byť zahrnutý do príjmov v daňovom priznaní - z čoho vyplýva, že je zahrnutý v základe dane a de facto sa z neho platí poistné v RZZP za rok 2007.

Včera som bola vo VšZP a povedali mi, že preplatok SZČO vyplatený zdr.poisťovňou je už zdanený zdr.poisťovňou a živnostník si ho nezahŕňa do príjmov ovplyvňujúcich daň, tak ja tomu nerozumiem.
Prosím o radu.
A ešte tento preplatok sa nezahŕňa do riadku 28 B RZZP?
__________________
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Viera25 Pozri príspevok
    Ak mal poistenec preplatok z RZZP za rok 2006, tak:
    • ak mu ho vyplatil zamestnávateľ, nezapočítava sa do úhrnu príjmov zamestnanca v RZZP za rok 2007, dôvod - § 13 ods. 4 písm. j) zákona 580/2004.
    • ak šlo o preplatok SZČO, ktorý bol SZČO-be vyplatený zdr. poisťovňou, tak ide o príjem z podnikania podľa § 6 ZDP, mal byť zahrnutý do príjmov v daňovom priznaní - z čoho vyplýva, že je zahrnutý v základe dane a de facto sa z neho platí poistné v RZZP za rok 2007.
    Včera som bola vo VšZP a povedali mi, že preplatok SZČO vyplatený zdr.poisťovňou je už zdanený zdr.poisťovňou a živnostník si ho nezahŕňa do príjmov ovplyvňujúcich daň, tak ja tomu nerozumiem.
    Prosím o radu.
    A ešte tento preplatok sa nezahŕňa do riadku 28 B RZZP?
    __________________
    Preplatok RZZP za rok 2006 si v DP za r. 2007 mala zahrnúť do "príjmu"
    Preplatok RZZP, ktorý budú ZP už zdaňovať zrážkovou daňou sa nebudú uvádzať v RZZP.

    Preplatok sa nezahřňa do r. 28 , iba ak by si preplatok "nesprávne" v r. 2007 zaúčtovala ako "mínus" výdavok.

    tzn.
    že áno, ak si preplatok správne v r. 2007 zaúčtovala ako príjem podľa § 6, tak z neho platíš ZP.

    Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

    Viera25
    Preplatok RZZP, ktorý budú ZP už zdaňovať zrážkovou daňou sa nebudú uvádzať v RZZP

    to znamená, že ešte preplatok nezdaňuje zdr. poisťovňa, ale bude tento rok?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Viera25 Pozri príspevok
    Preplatok RZZP, ktorý budú ZP už zdaňovať zrážkovou daňou sa nebudú uvádzať v RZZP

    to znamená, že ešte preplatok nezdaňuje zdr. poisťovňa, ale bude tento rok?
    Áno, bude ho zdaňovať.

    mimuška je offline (nepripojený) mimuška

    mimuška
    Viera25 Pozri príspevok
    Ak mal poistenec preplatok z RZZP za rok 2006, tak:
    • ak šlo o preplatok SZČO, ktorý bol SZČO-be vyplatený zdr. poisťovňou, tak ....
    __________________
    prosím a čo v prípade keď ten preplatok z RZZP za rok 2006 nebol ZP vyplatený ale sa časť z neho započítala s preddavkami ?
    aj tak mal byť súčasťou príjmu a mal sa zdaniť ?

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    Zamestnanec mal preplatok z RZZP. Mám mu ten preplatok zahrnúť do mzdy /a zdaniť/ alebo ak už teda je zdanený mám mu ho len vyplatiť a hotovo? Ďakujem.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    K tejto problematike prikladám usmernenie DRSR.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Maxinka Pozri príspevok
    SZČO mal preplatok z RZZP. Ako sa to zaúčtuje v Peň. denníku? Ďakujem.
    Ako príjem zdaniteľný ostatný.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    smith Pozri príspevok
    Ako príjem zdaniteľný ostatný.
    Mám to nejak aj rozdeliť na ten preplatok a tú daň, alebo tú celú sumu čo mi poslali dám do tých príjmov?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Maxinka Pozri príspevok
    Mám to nejak aj rozdeliť na ten preplatok a tú daň, alebo tú celú sumu čo mi poslali dám do tých príjmov?
    Ak zrazili z toho daň, tak by si mala maž aj doklad od ních, že je to suma už zdanená. A v tom prípade to už nie je zdaniteľný príjem.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    smith Pozri príspevok
    Ak zrazili z toho daň, tak by si mala maž aj doklad od ních, že je to suma už zdanená. A v tom prípade to už nie je zdaniteľný príjem.
    Mám už od nich doklad a tam je to uvedené, že mi zrazili daň. Takže to teraz dám do PNZD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.