Zavrieť

Porady

PN - od 1. dňa nástupu do zam.

Prosim vas o radu. Zamestnanec nastupil do zamestnania a hned od prveho dna nastupu je docasne PN. Je plateny mesacnou mzdou 17000.-Sk. Ako vypocitam nahradu prijmu za zamestnavatela za prvych 10 dni? Teda z akeho vymer.zakladu pocitam prve 3 dni 25% a dalsie 7 dni 55%...? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danetta je offline (nepripojený) Danetta

    dôchodkyňa Danetta
    V tomto prípade sa musí vypočítať vymer. základ: 17000:30= 566,66 Sk, čiže denný vymer. základ z ktorého sa počítajú potom 25 a 55 %.

    ede je offline (nepripojený) ede

    ede
    softver mi ale vypocital nahradu prijmu z DVZ 270,66 Sk...??? vyzera to ako z minim.mzdy 8100,- a nie z tej jeho dohodnutej mesacnej mzdy 17000,-Sk, tak som myslela, ze ked neodpracoval ani jeden den, tak preto pocita z 8100,-Sk...takto by to teda nebolo spravne.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ede Pozri príspevok
    softver mi ale vypocital nahradu prijmu z DVZ 270,66 Sk...??? vyzera to ako z minim.mzdy 8100,- a nie z tej jeho dohodnutej mesacnej mzdy 17000,-Sk, tak som myslela, ze ked neodpracoval ani jeden den, tak preto pocita z 8100,-Sk...takto by to teda nebolo spravne.
    A pri zadávaní si SW nepýtal predpokladaný príjem alebo niečo podobné ? Ak nie, tak mu tých 17000 musíš zadať

    ede je offline (nepripojený) ede

    ede
    nie pri vypocte vyplaty si to SF "nepýtal", ale viem, ze sa to niekde da zadat, no teraz som sa dost dlho trapila a nenasla som kde...pracujem v OLYMP-e. Neviete niekto poradit?

    ede je offline (nepripojený) ede

    ede
    Uz som to v Olymp-e nasla a doplnila. Vypocet je nasledovny:
    prve tri dni PN : /25% z 566,66/ X 3 dni = 425,sk
    dalsich 6 dni PN: /55% z 566,66/ x 6 dni= 1871,-Sk

    /posledny 10.den DPN bude v dalsom mesiaci.../

    Je to spravne? DAKUJEM

    PN - od 1. dňa nástupu do zam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.