Zavrieť

Porady

SZCO + praca na dohodu, zdravotne?

Dobry den,
chcel by som Vas poprosit o radu, v r.2007 som bol SZCO a zaroven som mal prijmy na dohodu. Prijmy za SZCO aj za dohodu som uviedol v dan.priznani a odviedol dan. Teraz sa trapim s RZZP, uvediem tam prijmy za SZCO, to je jasne ale co s dohodou? Tiez tam dam celu sumu a budem musiet doplatit zdravotne?
Dakujem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pete777 je offline (nepripojený) pete777

    pete777
    Nerozumiem ale tomu ze uvediem zaklad dane podla danoveho priznania /cize tam je aj prijem zo SZCO aj prijem z dohod - alebo uvediem zaklad dane len z prijmov SZCO?/ a neuvediem prijem z tej dohody v RZZP? Cize vyplnim len tlaciva cisto pre SZCO? List SA vobec nedodam?
    Dakujem
    Naposledy upravil pete777 : 24.06.08 at 08:38

    pete777 je offline (nepripojený) pete777

    pete777
    Takze ak to spravne chapem vyplnim tlacivo B pre SZCO /uvediem iba prijmi zo zivnosti/ a co som mal prijmy na dohodu to ZP nezaujima. Mozte mi to niekto potvrdit? DAkujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    pete777 Pozri príspevok
    Takze ak to spravne chapem vyplnim tlacivo B pre SZCO /uvediem iba prijmi zo zivnosti/ a co som mal prijmy na dohodu to ZP nezaujima. Mozte mi to niekto potvrdit? DAkujem
    Áno je to tak, totiž príjem z dohody je podľa §5 zákona o dani z príjmov (závislá činnosť), ktorá sa nezahrňa do RZZP. Ako szčo do tlačiva B uvedieš čiatkový základ dane z DP podľa §6.

    SZCO + praca na dohodu, zdravotne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.