Zavrieť

Porady

Daň. bonus, rôzny trvalý pobyt rodičov

Dobrý deň. Môže si zamestnanec ( trvalý pobyt v Tisovci )uplatniť daňový bonus na vlastné dieťa ktoré má s družkou (s trvalým pobytom v Banskej Bystrici), ak mi doniesol čestné prehlásenie, že žijú v spoločnej domácnosti ?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Áno môžeš.

    zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

    zuza 74
    Prosim, a co moj pripad: zamestnanec má dieťa,viem, že nežijú v spoločnej domácnosti, ale on mi predložil potvrdenie z obecného úradu, že je prihlásený na trvalom pobyte u matky dieťaťa.Tiež ho mám "dotlačiť" na čestné vyhlásenie o spoločnej domácnosti? On mi to určite podpíše.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zuza 74 Pozri príspevok
    Prosim, a co moj pripad: zamestnanec má dieťa,viem, že nežijú v spoločnej domácnosti, ale on mi predložil potvrdenie z obecného úradu, že je prihlásený na trvalom pobyte u matky dieťaťa.Tiež ho mám "dotlačiť" na čestné vyhlásenie o spoločnej domácnosti? On mi to určite podpíše.
    Trvalé bydlisko nie je smerodajné, ale spoločná domácnosť. Ale ak podpísal vyhlásenie k zdaneniu príjmov, a uviedol, že si uplatňuje DB, tak nepotrebuješ žiadne potvrdenie ani čestné prehlásenie. Predsa za uvedené fakty vo vyhlásení zodpovedá sám. Nie si povinná skúmať ich pravdivosť.
    Podpisom vyhlásenia si krytá pred prípadnou kontrolou.

    Daň. bonus, rôzny trvalý pobyt rodičov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.