Zavrieť

Porady

Prílohy k RZZP

Som baba z veľkomesta
Rada by som sa spytala na prilohy k RZZP u SZČO. Je potrebne k zúčtovaniu nejaké priložiť? Ďakujem.
Usporiadat
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Ja som sa pýtala v ZP Dôvera a Apollo, v Dôvere mi povedali, že SZČO má priložiť výpis z DP, ktorý sa odovzdáva na Soc.poist. a v Apolle mi povedali, že to netreba, nerozumiem... A do Apolla som podávala RZZP za človeka, ktorý bol SZČO a zároveň mal aj závislú činnosť, ako SZČO nemal žiadne odvody, tak
som si myslela že treba priložiť potvrdenie o odvodoch od zamestnávateľa a bolo mi povedané, že ani to netreba.
Naposledy upravil babi2 : 25.06.08 at 05:37
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Alčalča Pozri príspevok
Rada by som sa spytala na prilohy k RZZP u SZČO. Je potrebne k zúčtovaniu nejaké priložiť? Ďakujem.
Ak bol čistý SZČO a nebol počas roka PN, (nepoberal nemocenské dávky), tak nie.
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Ak bol SZČO aj zamestnanec treba priložiť potvrdenie od zamestnávateľa.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

ano treba priložit potvrdenie: doklad o výške príjmu a preddavkoch na poistné za rok 2007
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

babi2 Pozri príspevok
Ja som sa pýtala v ZP Dôvera a Apollo, v Dôvere mi povedali, že SZČO má priložiť výpis z DP, ktorý sa odovzdáva na Soc.poist. a v Apolle mi povedali, že to netreba, nerozumiem... A do Apolla som podávala RZZP za človeka, ktorý bol SZČO a zároveň mal aj závislú činnosť, ako SZČO nemal žiadne odvody, tak
som si myslela že treba priložiť potvrdenie o odvodoch od zamestnávateľa a bolo mi povedané, že ani to netreba.
Osobne som podávala v Dôvere niekoľko RZZP, žiadny výpis z daňového priznania odomňa nechceli.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

no ja som sa stretla s takým prípadom že zamestnanec nedostal potrvdenie o výške príjmu a preddavkoch organ. je už zrušená a vo VSZP mi povedali že nevadí stačí ak si opíše udaje s výplatných pások, že on si zodpovedá za tie udaje
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

No mne bolo tak povedané, ešte mi ale milosrdne
povedala, že nemusí byť originál výpisu DP, že stačí kópia, tak som jej ju tam dala
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

babi2 Pozri príspevok
No mne bolo tak povedané, ešte mi ale milosrdne
povedala, že nemusí byť originál výpisu DP, že stačí kópia, tak som jej ju tam dala
Tak ja by som jej ho nedala, poslala by som ju na školenie - minimálne na PORADu.
0 0
Alčalča Alčalča

Alčalča je offline (nepripojený) Alčalča

Som baba z veľkomesta
Takze zrejme zalezi od poistovne. Ale kedze tieto rocne zuctovania preberaju uz aj vratnici, zrejme nikto mi nepoda fundovanu odpoved. Dufam, ze za to ziadne pokuty nehrozia, pokial tam nie je nejaka priloha, ktora je pozadovana. Dakujem za odpovede.
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Bola som vo Všeobecnej zdravotnej, tam tie tlačivá poctivo kontrolujú - aj výpočet a porovnávajú to so svojou databázou. Nepýtali odo mňa ani výpis z DP, ktorý sa dáva na SP a ani potvrdenie od zamestnávateľa. Potom som išla do Unionu a tam pre zmenu to potvrdenie od zamestnávateľa pýtali, vraj im to kázali na školení. Inak neviem načo im je to potvrdenie od zamestnávateľa, pretože všetky údaje sú vypísané na Ročnom zúčtovaní a tiež overiť si to môžu aj v svojom systéme. Veď pri každom mesačnom výkaze sa predkladá aj príloha s rozpísanými r.č., vym.základmi, odvedenými preddavkami. Pokiaľ to majú riadne spracované, tak to nemajú problém overiť - viď Všeobecná zdravotná.
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Alčalča Pozri príspevok
Takze zrejme zalezi od poistovne. Ale kedze tieto rocne zuctovania preberaju uz aj vratnici, zrejme nikto mi nepoda fundovanu odpoved. Dufam, ze za to ziadne pokuty nehrozia, pokial tam nie je nejaka priloha, ktora je pozadovana. Dakujem za odpovede.
Keď im to bude nevyhnutne chýbať k spracovaniu údajov, budú buď telefonovať alebo napíšu. A ak im to potom doložíš, nemyslím si, že ťa budú pokutovať.
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Opätovne sa pýtam, nakoľko je to aktuálne, prikladáte ako prílohu k RZZP typ S /teda napr. zamestnanec + SZČO a pod./ aj doklad o príjmoch od zamestnávateľa? Neviem to nikde nájsť, či je to povinné, ani v materiáloch zo školenia, resp. možno zle hladám...?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lubica3 Pozri príspevok
Opätovne sa pýtam, nakoľko je to aktuálne, prikladáte ako prílohu k RZZP typ S /teda napr. zamestnanec + SZČO a pod./ aj doklad o príjmoch od zamestnávateľa? Neviem to nikde nájsť, či je to povinné, ani v materiáloch zo školenia, resp. možno zle hladám...?
Ak vyplňaš list SA - prikladáš potvrdenie o príjme od zamestnávatela
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Ďakujem, za rýchlu odpoveď.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

veronikasad Pozri príspevok
Ak vyplňaš list SA - prikladáš potvrdenie o príjme od zamestnávatela
Prosím Vás, treba originály alebo stačí kópie k RZZP?
Díky.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Originál (potvrd.o príjme od zamestnávateľa)
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Andyke Pozri príspevok
Originál (potvrd.o príjme od zamestnávateľa)
a k DP potom staci kopia?. dik
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

K daňov. priznaniu dávaš tiež originál Potvrdenia o príjme.

Ale Gabi sa pýtala na prílohy k RZZP (roč.zúčt.zdrav.poistenia)
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Andyke Pozri príspevok
K daňov. priznaniu dávaš tiež originál Potvrdenia o príjme.

Ale Gabi sa pýtala na prílohy k RZZP (roč.zúčt.zdrav.poistenia)
viem, islo o potvrd.o príjme od zamestnávatela ako priloha k RZZP. je ine ako pre DP? lebo zam. dava len jedno a ked k RZZP aj k DP treba original.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Andyke Pozri príspevok
K daňov. priznaniu dávaš tiež originál Potvrdenia o príjme.

Ale Gabi sa pýtala na prílohy k RZZP (roč.zúčt.zdrav.poistenia)
K daňovému vlani stačila kópia. Zmenilo sa to?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať