Zavrieť

Porady

Čo po priznaní DPH?

Poprosila by som o radu...
Dnes som vyplnila daňové priznanie DPH za 1.Q 2005. Chcela by som vedieť, čo musím teraz spraviť s 343/... (resp. či musím urobiť nejaký prevod). Ďakujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Makina je offline (nepripojený) Makina

    Makina
    Ja mám na každý druh DPH zvlášť analytiku, napr. na vstupe 343.019 a na výstupe 343.119. Na konci mesiaca, v tvojom prípade kv. si preúčtujem obidve analytiky na jednu - napr 343.010 - vyrovnanie s DU. Tá sa ti vyrovná s úhradou tej DPH, alebo v prípade nadmerného odpočtu, keď ti vráti DU tú DPH.

    mv66 je offline (nepripojený) mv66

    mv66
    Presne tak, velmi ti to ulahci pracu v dalsich Q. len daj pozor vacsina uctovnych programov to nerobi automaticky, musis rucne:-(( Ked som to krosakom pred dvoma rokmi navrhovala zabudovat, ohrnuli nosom. Ked to nebudes takto pekne ako Mikina robit, taky binec ti tam v III. alebo IV. vznikne, ze tazko najdes chybu alebo nieco skontrolujes.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Makina
    Ja mám na každý druh DPH zvlášť analytiku, napr. na vstupe 343.019 a na výstupe 343.119. Na konci mesiaca, v tvojom prípade kv. si preúčtujem obidve analytiky na jednu - napr 343.010 - vyrovnanie s DU. Tá sa ti vyrovná s úhradou tej DPH, alebo v prípade nadmerného odpočtu, keď ti vráti DU tú DPH.
    Ja zase účet, na ktorý preúčtujem ešte nepovažujem za vyrovnanie s DÚ. V daňovom priznaní mi vždy bude trošku iná suma (zaokrúhľovanie). Nehovoriac o tom, ak sa DPH na vstupe kráti koeficientom.
    pri použítí uvedených analytík by som 343.010 nazval zúčtovanie DPD. Výsledok z daňového priznania zaúčtujem na účet napr. 343.000 - zúčtovanie s DÚ.
    nadmerný odpočet 343.000/343.010
    daňová povinnosť 343.010/343.000

    úhradou sa 343.000 vynuluje. Ak zostane na účte 343.010 zostatok, zaúčtujem ho na 548.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ja účtujem tiež ako Mudroš, koeficient a haliere na 548, zvlášť analytický účet pre 343/019 mám spolu vstup aj výstup(veď jedno je predsa na MD a druhé na D), ale nikomu to nevyvraciam, i tak še dá, a zúčtovanie s DÚ účtujem na 343/010.

    Vlasta

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    Keď som si pozrela knihu analytickej evidencie účtu 343, tak mi tie zostatky nesedeli. Neviem čo s tým. Poradí niekto?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Čo si presne spravila? Preúčtovala si viacej analytík? Keď si sčítaš tieto analytiky tak aj tak Ti nesedí s daň.priznaním? Pozri si aj či máš počiatočný stav z minulého roka a či Ti ten sedel zo zostatkom s daň.priznaním.

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    Ja som ešte nepreúčtovala nič, len som si pozrela zostatky na 343100 a 343200 a keď som si to vypočítala, tak mi to nesedelo. Zostatky z minulých rokov nemám ešte žiadne, lebo mi ich pani, ktorá robila účtovníctvo v roku 2004 ešte bohužiaľ nedala.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    ondrejvla
    Ja účtujem tiež ako Mudroš, koeficient a haliere na 548, zvlášť analytický účet pre 343/019 mám spolu vstup aj výstup(veď jedno je predsa na MD a druhé na D), ale nikomu to nevyvraciam, i tak še dá, a zúčtovanie s DÚ účtujem na 343/010.

    Vlasta
    Ja mám tiež len jednu analytiku pre vstup a výstup a preúčtujem na 343010. Podľa jednotlivých riadkov DPH mi robí SW podrobnú zostavu a tá úplne stačí.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Možno máš naúčtované do 1. štvrťroka položky, kde DPH odpočítaš až v apríli? Ja totiž mám také prípady a potom je zostatok na analytikách ku koncu mesiaca, resp. štvrťroka.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Zadaj si aj obdobie, keď pozeráš si 343, napr. pri mesačnom platcovi od 01.03 do 31.03.

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    lenkak
    Zadaj si aj obdobie, keď pozeráš si 343, napr. pri mesačnom platcovi od 01.03 do 31.03.
    Lenkak - zadala som si aj obdobie, ale nesedí mi to. Ak to mám vážne zle, čo z toho vyplýva? Že aj daňové priznanie je zlé?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Vieš nejako poslať zostavu DPH, zostavu účtu analitík 343 a zostavu použitých typov DPH? Potom by som sa Ti na to pozrela.

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    lenkak
    Vieš nejako poslať zostavu DPH, zostavu účtu analitík 343 a zostavu použitých typov DPH? Potom by som sa Ti na to pozrela.
    Neviem, či viem . Ešte som to nerobila. A kam by som ti to mala poslať?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ak máš fax, môžem Ti poslať súskromnou správou číslo kde mi to môžeš odfaxovať.

    vierkat je offline (nepripojený) vierkat

    vierkat
    lenkak
    Ak máš fax, môžem Ti poslať súskromnou správou číslo kde mi to môžeš odfaxovať.
    No to by bolo super...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Našla som si SS včera o pol noci a nestihla som Ti odpísať, ale veľmi sa teším, že to už máš v poriadku, ja vždy mám rovnaký dátum pri faktúrach aj v denníku, v denníku mám len rozdielny dátum pri úhradach. Ale prišla si na to sama, môžem Ťa len pochváliť.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    O tom veľmi pochybujem, lebo MRP Ti hneď skreše celé sebavedomie, nielen nos. Ale ty sa nedaj a skúšaj, maj trpezlivosť poprípade VYUŽI MOŽNOSŤ PORADY.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.