Zavrieť

Porady

kapitálový výdavok?

Prosím o pomoc. Spoločnosť zakúpila počítače (ks do 30 000,-) zaradila ich ako dlhodobý hmotný majetok a odpisuje ich. Problém je, že tieto PC zakúpila v rámci projektu spolufinancovaného z ESF, ktorý podporuje len bežné výdavky. Viete mi poradiť, kde by som našiel nejakú právnu normu, usmernenie, alebo niečo podobné, kde sa píše, že dlhodobý hmotný majetok odpisovaný ( konkrétne v tomto prípade) sa berie ako kapitálový? V rámci príručky ESF som sa dočítal len o maximálnych limitoch 30 000 a 50 000, ktoré berú pre potreby ESF ako lilmity medzi kapitálovým výdavkom a bežným výdavko. V tomto prípade spoločnosť síce tieto limity dodržala a splnila podmienku príručky, ale zaradila majetok do dlhodobého hmotného a odpisuje ho, čím sa podla vyjadrenia kompetentných osob na ministerstve stal tento majetok majetkom kapitálovým a teraz ho nechcú uznať. Je to niekde bližšie špecifikované? Ďakujem.
Naposledy upravil jj1980 : 25.06.08 at 14:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Limity určuje zákon o dani z príjmov č. 595/2003 Z.z. v §22 ods.2- podľa toho PC nemali byť zaradené do dlhodobého ale do zásob 501 účet (viesť v operat. evid. drobného majetku a neodpisovať) Ďalej ÚJ si môže v internej smernici tieto hranice znížiť. Ale ak boli spolufinancované z ESF, nemali byť zaradené do DM - trieda O. Skúste napísať opravný interný doklad a vyradiť ich z dlhodobého majetku. Všetko dobré!

    kapitálový výdavok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.