Zavrieť

Porady

Pravdepodobný VZ

Dobrý den, potrebovala by som poradiť ohľadom PN starobného dôchodcu...pracuje u nás od roku 2006, PN začala 2. 6. 2008, je odmeňovaný mesačnou mzdou vo výške Sk 20000,-- na účely náhrady príjmu počas PN použijem jeho pravdepodobný VZ za jún čo je v tomto prípade 20000,-? Denny VZ potom bude 1/30 z 20000? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivemar je offline (nepripojený) ivemar

    ivemar
    Kedze su uz dochodcovia od 1.1. znovu nemocensky poisteni, mal by sa jeho denny vymeriavaci zaklad podla mna pocitat ako (uhrn VZ, z ktorych platil poistne na NP za januar-maj)/ pocet kalendarnych dni, za ktore sa poistne v tychto mesiacoch platilo.

    zrzulka je offline (nepripojený) zrzulka

    zrzulka
    takto som to aj vyplnila na tlačive "potvrdenie zamestnávateľa" a poslala na sociálnu poisťovnu. Pred chvíľou mi pani zo sociálky volala a chcela vyplniť pravdepodobný VZ za jún v riadku 10.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    zrzulka Pozri príspevok
    takto som to aj vyplnila na tlačive "potvrdenie zamestnávateľa" a poslala na sociálnu poisťovnu. Pred chvíľou mi pani zo sociálky volala a chcela vyplniť pravdepodobný VZ za jún v riadku 10.
    V tomto prípade nepoužiješ pravdepodobný VZ ... ale VZ (odstavec 2 §54)
    Pravdepodobný - viď §57
    Naposledy upravil Katy a R : 25.06.08 at 12:15

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    O tomto sa už písalo. O rôznych názoroch, či vzniklo nem.poistenie 1.1.08 alebo bolo len prerušené. SP vraj vyžaduje pravdepod. VZ. Písala o tom Janka Motyčková, vid:

    http://www.porada.sk/698288-post59.html

    alebo celá téma:
    http://www.porada.sk/t31597-p6-pn-a-invalidita.html

    zrzulka je offline (nepripojený) zrzulka

    zrzulka
    Ďakujem pekne za odpovede. Ešte by som chcela prosím potvrdiť či správne počítam pravdepodobný VZ.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    zrzulka Pozri príspevok
    Ďakujem pekne za odpovede. Ešte by som chcela prosím potvrdiť či správne počítam pravdepodobný VZ.
    máš to správne.
    Pravd.VZ zamestnanca je VZ, ktorý by dosiahol v mesiaci, kedy žiada o nem.dávku. Tento VZ sa delí číslom 30.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.