Zavrieť

Porady

Výška obkladu

Ahojte,
aká je štandardná výška obkladu v kuchyni? Mám taký pocit, že nám ju majstri uložili dosť vysoko a tým pádom sú vyššie aj vrchné skrinky kuchynskej linky, keďže sme ich chceli mať "položené" na tých obkladačkách. Vrchnú výšku obkladu máme teraz 143cm a je to pás hrubý šesť desaťcentimetrových obkladačiek plus špáry. Vrchný okraj sa mi zdá dosť vysoko, preto sa pýtam.
Videli ste už niekto špáry na dlažbe široké miestami až 1cm?

diki za kazdu odpoved
miro
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    miror09 Pozri príspevok
    Ahojte,
    aká je štandardná výška obkladu v kuchyni? Mám taký pocit, že nám ju majstri uložili dosť vysoko a tým pádom sú vyššie aj vrchné skrinky kuchynskej linky, keďže sme ich chceli mať "položené" na tých obkladačkách. Vrchnú výšku obkladu máme teraz 143cm a je to pás hrubý šesť desaťcentimetrových obkladačiek plus špáry. Vrchný okraj sa mi zdá dosť vysoko, preto sa pýtam.
    Videli ste už niekto špáry na dlažbe široké miestami až 1cm?

    diki za kazdu odpoved
    miro
    Výšky, ktoré píšeš sú podľa mňa štandardné. Ak berieš do úvahy výšku pracovne dosky, čo je cca. 80 cm. Medzi hornou časťou linky a prac.doskou sa dáva štandardne tých 60 cm. Ja mám 4 rady obkladačiek 15x15, a špáry na niektorých miestach dosahujú aj 1 cm hrúbku, nakoľko máme rustikálne obklady, ktoré nemajú rovné hrany.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 25.06.08 at 15:08

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja mám dva rady po 20cm+ozdobnú listelu asi 8cm.Ale nie som moc vysoká,sama som si "rozkázala "výšku, aby som dočiahla do hornej poličky.
    A o škárach 1cm som doposiaľ nepočula, ani nevidela.Asi máš nejaké neštandartné obkladačky...alebo si majstrom "príliš" ulieval?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.