Zavrieť

Porady

Ako účtovať príjem z obchodovania na USA kapitálových trhoch

Dobrý deň všetkým tu na porade,
som študent a momentálne sa zaoberám jednou seminárnou prácou týkajúcou sa online obchodovania na USA komoditných trhoch.
Vzhľadom na to že sa jedná o pomerne zaujímavú možnosť zárobku vrámci práce sa zaoberám aj možnosťou ako to zaúčtovať a previesť do praxe.
Nie je to činnosť ktorá vyžaduje špeciálne povolenia a nie je to ani klasická živnosť definovaná v zákone. Je to iba určitý vzťah medzi klientom a poskytovateľom tejto služby, kde dochádza k prevodu finančných prostriedkov medzi USD účtom a SKK účtom. Viete mi niekto poradiť ako by takéto niečo bolo možné? A ako by sa k tomu mohol postaviť Daňový úrad pri prípadnej kontrole, čo by teda bolo dokladom o uvedenom zárobku? Nie som si istý či by postačoval iba výpis z účtu keďže by neboli žiadne faktúry a existovala by iba zmluva s poskytovateľom. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako účtovať príjem z obchodovania na USA kapitálových trhoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.