Zavrieť

Porady

Zvýšenie platovej triedy

Dobrý deň.

Prosím vás, mám právo na zvýšenie platovej triedy, ak ukončím vysokú školu v odbore, v ktorom pracujem. Som vychovávateľka v DSS a skončila som vysokú školu U1 + rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky. Priniesla dom diplom do prace a uctovníčka mi odvrkla, že oni odo mna nevyzadovali dalsie studium, ze mi stačilo to, čo som mala a preto nema dôvod mi zvýšiť platovú triedu z 8 na 10. Pritom iné kolegyne, ktoré majú titul majú triedu 10. Čo mám robiť? Mám nárok na zvýšenie platovej triedy? Prosím poraďte. Ďakujem!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dany211 je offline (nepripojený) dany211

    dany211
    Jednoznacne sa o tom treba porozpravat s riaditelkou skoly, pripadne ziskat informacie z inych doveryhodnych zdrojov, nakolko sme ludia omylni a zial u vasej p. uctovnicky mi to pripada na nevedomost v tejto oblasti. Skus inu cestu, len urcite sa neuspokoj s radou uctovnicky.

    polka je offline (nepripojený) polka

    polka
    Bunka Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Prosím vás, mám právo na zvýšenie platovej triedy, ak ukončím vysokú školu v odbore, v ktorom pracujem. Som vychovávateľka v DSS a skončila som vysokú školu U1 + rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky. Priniesla dom diplom do prace a uctovníčka mi odvrkla, že oni odo mna nevyzadovali dalsie studium, ze mi stačilo to, čo som mala a preto nema dôvod mi zvýšiť platovú triedu z 8 na 10. Pritom iné kolegyne, ktoré majú titul majú triedu 10. Čo mám robiť? Mám nárok na zvýšenie platovej triedy? Prosím poraďte. Ďakujem!!!!!!
    Podľa Vyhlášky MŠ SR č. 41/1996 o odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických zamestnancov je požadované aj vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa pre prácu vychovávateľov (pozri priloženú prílohu:Výťah z vyhlášky), tzn. že spĺňaš požadované vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa.
    Podľa Nariadenia vlády SR č.341/2004, ktorým sa ustanovujú katalógy pracovnmých činností pri výkone prác vo verejnom záujme by si mala byť teda zaradená v súlade so svojím vzdelaním v 10. platovej triede (viď priloženú prílohu: 04z341.pdf. stranu 3249, pod bodom 02) a po vykonaní prvej kvalifikačnej skúšky v 11. platovej triede (viď stranu 3250 pod bodom 03).
    Zájdi za riaditeľkou a porozprávaj sa s ňou o tom, jedine ona je kompetentná rozhodnúť, v akej triede budeš zaradená. Použi príslušnú vyhlášku MŠ SR č. 41/1996 o odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických zamestnancov, ktorú si môžeš nájsť na internete a tiež Nariadenie vlády SR č. 341/2004, ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone prác vo verejnom záujme. Riaditeľka by sa mala držať týchto predpisov.

    MAMIKD je offline (nepripojený) MAMIKD

    MAMIKD
    Chápem správne, že po preradení vychovávateľov do 8.platovej triedy,odpracovaní 25 rokov a doplatkom 62 eur(aby sme neboli v strate),ma už nijaký platový postup až do dôchodku nečaká?Vydedukovala som,že sa bude znižovať len doplatok k pôvodnej 9.platovej triede.Tak v tom prípade vďaka za "ocenenie" a povzbudenie do ďalšej práce.Čo Vy na to?

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    polka Pozri príspevok
    Podľa Vyhlášky MŠ SR č. 41/1996 o odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických zamestnancov je požadované aj vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa pre prácu vychovávateľov (pozri priloženú prílohu:Výťah z vyhlášky), tzn. že spĺňaš požadované vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa.
    Podľa Nariadenia vlády SR č.341/2004, ktorým sa ustanovujú katalógy pracovnmých činností pri výkone prác vo verejnom záujme by si mala byť teda zaradená v súlade so svojím vzdelaním v 10. platovej triede (viď priloženú prílohu: 04z341.pdf. stranu 3249, pod bodom 02) a po vykonaní prvej kvalifikačnej skúšky v 11. platovej triede (viď stranu 3250 pod bodom 03).
    Zájdi za riaditeľkou a porozprávaj sa s ňou o tom, jedine ona je kompetentná rozhodnúť, v akej triede budeš zaradená. Použi príslušnú vyhlášku MŠ SR č. 41/1996 o odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických zamestnancov, ktorú si môžeš nájsť na internete a tiež Nariadenie vlády SR č. 341/2004, ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone prác vo verejnom záujme. Riaditeľka by sa mala držať týchto predpisov.
    Len pre upresnenie vyhláška č. 41/1996 o odbornej spôsobilosti už neplatí, jej platnosť končila 1.11.2009 a nahradila ju súčasne platná vyhláška č 437/2009.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    MAMIKD Pozri príspevok
    Chápem správne, že po preradení vychovávateľov do 8.platovej triedy,odpracovaní 25 rokov a doplatkom 62 eur(aby sme neboli v strate),ma už nijaký platový postup až do dôchodku nečaká?Vydedukovala som,že sa bude znižovať len doplatok k pôvodnej 9.platovej triede.Tak v tom prípade vďaka za "ocenenie" a povzbudenie do ďalšej práce.Čo Vy na to?
    Postup si pochopila správne. Ale vieš ako sa hovorí nádej zomiera posledná, takže ostáva ti len dúfať, že ročné valorizácie nebudú stále len 1% a ten doplatok sa ti vyrovná čím skôr a potom už budeš postupovať so zvyšovaním platu. Ja viem že to veľmi realisticky nevyzerá, ale snažila som sa ťa aspoň trošku optimisticky naladiť.

    julia2 je offline (nepripojený) julia2

    julia2
    je to ostuda clého školstva že vychošky dali späť do 8.čky ,, a s platom budeme dobre dlho čakať, aby sa nám zdvihol to je teda pekná vďaka za 25 rokov praxe, možu sa hanbiť všetci, ktorí toto schválili.. a potom má mať človek chuť pracovať... a to sa zmení zákon a ani ten poond, plat nám nebudú dorovnávat.
    Máme možnosť aspoň získavať nejaké kredity a zlepšiť si tak svoju plat. situáciu???Pretože valorizácia sa vychovávateliek netýka..

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    julia2 Pozri príspevok
    je to ostuda clého školstva že vychošky dali späť do 8.čky ,, a s platom budeme dobre dlho čakať, aby sa nám zdvihol to je teda pekná vďaka za 25 rokov praxe, možu sa hanbiť všetci, ktorí toto schválili.. a potom má mať človek chuť pracovať... a to sa zmení zákon a ani ten poond, plat nám nebudú dorovnávat.
    Máme možnosť aspoň získavať nejaké kredity a zlepšiť si tak svoju plat. situáciu???Pretože valorizácia sa vychovávateliek netýka..
    Ano, ďalším štúdiom sa máš možnosť dopracovať k vyššej platovej triede, ak napr. ukončíš VŠ I. stupňa samozrejme odbor musí zodpovedať kvalifikačnej požiadavke pre tvoje pracovné zaradenie. Po ukončení školy a získaní titulu Bc budeš zaradená do 9 PT, získavaním kreditov môžeš získať kreditný príplatok, ktorý sa vypláca po získaní 30 kreditov a tých 30 kreditov má "životnosť" 7 rokov, po 7 rokoch si buď spravíš I. atestáciu a znovu pôjdeš o triedu vyššie, alebo ti tých 30 kreditov zanikne a opäť budeš bez kreditného príplatku.

    Zatiaľ to je všetko v teoretickej rovine a uvidíme čo prinesie prax.

    Zvýšenie platovej triedy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.