Zavrieť

Porady

Príspevok na podnikanie

Dobrý deň

Chcel by som sa spýtať na poskytnutie živnostenského prípevku na podnikanie pre fizycké osoby ktoré nie su zapisané ešte na úrade práce a vykonávajú svoju štúdijnú činnosť.

Je možné tento príspevok poskytnúť aj takýmto osobám?

Za odpovede vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lukáš Šramo Pozri príspevok
    Dobrý deň

    Chcel by som sa spýtať na poskytnutie živnostenského prípevku na podnikanie pre fizycké osoby ktoré nie su zapisané ešte na úrade práce a vykonávajú svoju štúdijnú činnosť.

    Je možné tento príspevok poskytnúť aj takýmto osobám?

    Za odpovede vopred ďakujem.
    Ak máš na mysli príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť, tento je možné poskytnúť len uchádzačom o zamestnanie evidovaným na úrade práce.
    Študent denného štúdia nemôže byť uchádzačom o zamestnanie, teda nemá nárok na tento druh príspevku
    Tak ze student si vybavi zivnost vsetky formality bude podnikat ako ten ktory je len podnikatel a nema pravo na zivnostensky prispevok?
    To su zakony

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lukáš Šramo Pozri príspevok
    Tak ze student si vybavi zivnost vsetky formality bude podnikat ako ten ktory je len podnikatel a nema pravo na zivnostensky prispevok?
    To su zakony
    živnosť si môže vybaviť každý občan, na príspevok od štátu má však nárok len nezamestnaný uchádzač o zamestnanie, evidovaný na úrade práce, ako som písala vyššie

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lukáš Šramo Pozri príspevok
    Je mozne poziadat este o iny druh prispevku na podnikatelsku cinnost?
    V akej oblasti chceš podnikať ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lukáš Šramo Pozri príspevok
    V oblasti predaja výpočtovej techniky (počítačové zostavy a komponenty).
    Mala som na mysli projekty pre malých a stredných podnikateľov z eurofondov. Skús pogoogliť, ale na túto oblasť činnosti sa asi neposkytujú... Informácie ti poskytnú aj na úrade práce

    M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

    M-Tinka
    veronikasad Pozri príspevok
    živnosť si môže vybaviť každý občan, na príspevok od štátu má však nárok len nezamestnaný uchádzač o zamestnanie, evidovaný na úrade práce, ako som písala vyššie
    Dosť ma zaujala vaša téma...chcela by som sa opýtať, ako dlho musím byť evidovaná na urade práce ak chcem požiadať o finančný príspevok a aj na výšku tohto príspevku. A ide o nenávratný príspevok?
    uz to tu bolo vypisovane milion krat a je toho plny net ak pouzijes google tak najdes presne to co potrebujes a nemusis vytvarat dalsiu otazku ktora uz bola mnoho krat zodpovedana

    Za pochopenie dakujem.

    M-Tinka je offline (nepripojený) M-Tinka

    M-Tinka
    Lukáš Šramo Pozri príspevok
    uz to tu bolo vypisovane milion krat a je toho plny net ak pouzijes google tak najdes presne to co potrebujes a nemusis vytvarat dalsiu otazku ktora uz bola mnoho krat zodpovedana

    Za pochopenie dakujem.
    Prepáčte

    priatelia je offline (nepripojený) priatelia

    priatelia
    M-Tinka Pozri príspevok
    Dosť ma zaujala vaša téma...chcela by som sa opýtať, ako dlho musím byť evidovaná na urade práce ak chcem požiadať o finančný príspevok a aj na výšku tohto príspevku. A ide o nenávratný príspevok?
    zaleží od miesta, kde ste evidovaná, evidovaná musíte byť podľa nového minim. 3 mesiace - sumu si najdete na nete alebo Vám povedia aj na ÚPSVaR v mieste bydliska.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    M-Tinka Pozri príspevok
    Dosť ma zaujala vaša téma...chcela by som sa opýtať, ako dlho musím byť evidovaná na urade práce ak chcem požiadať o finančný príspevok a aj na výšku tohto príspevku. A ide o nenávratný príspevok?
    od 1.5.08 je doba evidencie na úrade práce min. 3 mesiace.
    ostatné inofrmácie nájdeš tu :

    http://www.porada.sk/756992-post110.html

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    M-Tinka Pozri príspevok
    Prepáčte
    M-Tinka, Lukášova poznámka nepatrí tebe, to je jeho reakcia, keď som mu doporučila, aby si o eurofondoch pohľadal cez google...
    Jasne bežne. Ak chces žiadať o NFP, tak nemusiš byť evidovaná na urade. Musíš mať len vlastný kapitál.Takže to znamená, že NFP dostane len ten kto ma prachy. Bežní ľudia nemajú nárok...

    antiny je offline (nepripojený) antiny

    "bušido" =D antiny
    teraz je to 3 mesiace aby si dostala tú zníženu do 70.tisíc a ak viac ako 6 mesiacov tak je aj dotácia vyššia

    rominobo je offline (nepripojený) rominobo

    rominobo
    Musíš byť v evidencii na úrade práce 3 mesiace.Až potom môžeš požiadať o príspevok na začatie podnikania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.