Zavrieť

Porady

Potničky alebo alergia?

Potrebujem poradiť- aký je rozdiel medzi potničkami a alergiou na jedlo?
Mám 6 mes syna a vyhodili sa mu v týchto teplách plecká hrudníček tak hore medzi pleckami a aj chrbátik v úrovni pleciek. Sú to také suché drobučké mierne vyvýšené červené vyrážočky. Teraz po 3 dňoch - nič som mu nedávala zbledli ale ostali také bezfarebné vyvýšené. Neviem riadne diagnostikovať ani potničky lebo mudra nám na 2 rôzne prejavy povedala že potničky- aj vyrážočka s ako keby pľuzgierikom čo sa potom zasuší aj iba také červené drobné suché.
A alergia na jedlo som myslela že zmizne rýchlo- raz som si omylom odpila z miešaného nápoja s jahodami a malému sa osypalo bruško tiež takými červenými drobnými vyrážočkami ale nie vystúpenými a za pol dňa boli preč.
Ako teda rozoznám potničky od alergického výsevu?
Čo mu na to dať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veja79 je offline (nepripojený) veja79

    veja79
    Naozaj nikto nevie rozdiel medzi potničkami a alergiou z jedla?Alebo aspoň čo rýchlejšie zmizne?

    LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

    LubicaN
    veja79 Pozri príspevok
    Naozaj nikto nevie rozdiel medzi potničkami a alergiou z jedla?Alebo aspoň čo rýchlejšie zmizne?
    Moja, ťažko povedať či je to alergia alebo len potničky. Nikto z nás to nevidí, necíti na omak...

    Moja dcérka (o čosi staršia) má čosi podobné na krku a chrbátiku, a spraví sa jej to keď silou mocou chce mať vlásky rozpustené...teda u nás je to zo spotenia. Ja by som malému postihnuté miesto umývala častejšie ako zvyčajne, všímala si správanie (či nie je nesvoj, mrzutý - môže svrbieť...vtedy je dobré nasadiť fenistil kvapky alebo postihnuté miesto natrieť fenistil gelom). Pokožku by som natrela nejakým jemným telovým mliečkom (tiež sledovala reakciu - niektoré vyzerajú "priateľsky" ale na vyrážkach štípu).

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Fakt ťažko povedať. Mám alergiu na určité druhy potravín, ale u mňa sa to prejavuje úplne inak.

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    veja79 Pozri príspevok
    Naozaj nikto nevie rozdiel medzi potničkami a alergiou z jedla?Alebo aspoň čo rýchlejšie zmizne?
    Stretávam sa s podobným problémom - ale nie u dieťaťa. Vyzeralo to fakt ako potničky. Boli sme na alergológii ale základné alergologické testy boli negatívne. Môžem povedať, že sprvoti to boli nenápadné vyrážky ako koprivka ale časom sa to zhoršuje - postihuje väčšie miesto a viac to svrbí. Alergologička nás poslala na kožné. Tá to jednoznačne uzavrela - dala protialergické lieky a zatiaľ je pokoj. Dufam, ze to vydrží. Pekný deň.

    Potničky alebo alergia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.