Zavrieť

Porady

Dodatocna faktura

Dobry den,
robil som zakazku (projekt na rodinny dom), ktoru mi uz uhradili na ucet v dvoch splatkach. Mozem im pri odovzdani projektu vystavit "dodatocne" fakturu na celkovu sumu s tym, ze do poznamky napisem kedy a v akej sume boli uhradene zalohy?

(Moj fakturacny program ma moznost, ze uhradene zalohami, lenze on od fakturovanej sumy odpocita zalohy a vystavi fakturu na 0,- SK. V tom pripade by som musel vystavit zalohove faktury nie?)
Dakujem
Mato
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    fmato Pozri príspevok
    Dobry den,
    robil som zakazku (projekt na rodinny dom), ktoru mi uz uhradili na ucet v dvoch splatkach. Mozem im pri odovzdani projektu vystavit "dodatocne" fakturu na celkovu sumu s tym, ze do poznamky napisem kedy a v akej sume boli uhradene zalohy?

    (Moj fakturacny program ma moznost, ze uhradene zalohami, lenze on od fakturovanej sumy odpocita zalohy a vystavi fakturu na 0,- SK. V tom pripade by som musel vystavit zalohove faktury nie?)
    Dakujem
    Mato
    Platiteľ alebo neplatiteľ DPH?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fmato Pozri príspevok
    Dobry den,
    robil som zakazku (projekt na rodinny dom), ktoru mi uz uhradili na ucet v dvoch splatkach. Mozem im pri odovzdani projektu vystavit "dodatocne" fakturu na celkovu sumu s tym, ze do poznamky napisem kedy a v akej sume boli uhradene zalohy?

    (Moj fakturacny program ma moznost, ze uhradene zalohami, lenze on od fakturovanej sumy odpocita zalohy a vystavi fakturu na 0,- SK. V tom pripade by som musel vystavit zalohove faktury nie?)
    Dakujem
    Mato
    Ak nie si platiteľ dph: Vystavíš faktúru za dodanie projektu s odpočtom už zaplatených preddavkov.
    Ak si platiteľ dph: Do 15 dní od prijatia preddavku vznikla daňová povinnosť vystaviť faktúru k tomuto preddavku s rozpisom dph podľa § 19 Zákona o dph (4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.

    Po ukončení resp. odovzdaní projektu je potrebné vystaviť faktúru za celkové dodanie s odpočtom faktúr k prijatým preddavkom.

    fmato je offline (nepripojený) fmato

    fmato
    Tweety Pozri príspevok
    Ak nie si platiteľ dph: Vystavíš faktúru za dodanie projektu s odpočtom už zaplatených preddavkov.
    Nie som platitel DPH.
    To znamena, ze vystavim fa na celkovu sumu a v poznamke bude napisane, ze taka a taka suma (v tomto pripade cela suma) bola zaplatena vtedy a vtedy?
    Mato

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vystavíš faktúru za projekt na celkovú sumu a na nej odpočítaš vopred zaplatené preddavky. Ak boli preddavky v celkovej výške faktúry, vyjde konečná suma na úhradu 0, ak nie, tak faktúra bude mať doplatok k úhrade.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Tweety Pozri príspevok
    Ak nie si platiteľ dph: Vystavíš faktúru za dodanie projektu s odpočtom už zaplatených preddavkov.
    Ak si platiteľ dph: Do 15 dní od prijatia preddavku vznikla daňová povinnosť vystaviť faktúru k tomuto preddavku s rozpisom dph podľa § 19 Zákona o dph (4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.

    Po ukončení resp. odovzdaní projektu je potrebné vystaviť faktúru za celkové dodanie s odpočtom faktúr k prijatým preddavkom.
    Ak ide o platitela DPH, fakturovat je nevyhnutna povinnost, ak ide o neplatitela, ziaden zakon neprikazuje vystavovat Fa. Su tu zaujimave diskusie na povinnost vystavovat Fa. Napr. http://www.porada.sk/t81601-p3-povin...t-fakturu.html

    fmato je offline (nepripojený) fmato

    fmato
    Tweety Pozri príspevok
    Vystavíš faktúru za projekt na celkovú sumu a na nej odpočítaš vopred zaplatené preddavky. Ak boli preddavky v celkovej výške faktúry, vyjde konečná suma na úhradu 0, ak nie, tak faktúra bude mať doplatok k úhrade.
    Aha, dakujem. Som bol mimo z toho, ze mam fakturu na 0 Sk. Okej.
    Dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.