Zavrieť

Porady

odpisy nehnuteľnosti

Dňa 03.04.2008 sme nadobudli kúpou nehnuteľnosť, ktorá bola následne predaná 06.06.2008. Chcem sa spýtať, či za tie 2 mesiace musíme budovu odpisovať. Ďakujem vopred za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MILP Pozri príspevok
    Dňa 03.04.2008 sme nadobudli kúpou nehnuteľnosť, ktorá bola následne predaná 06.06.2008. Chcem sa spýtať, či za tie 2 mesiace musíme budovu odpisovať. Ďakujem vopred za odpovede.
    A zaradili ste ju vôbec do majetku?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Za akým účelom bola nehnuteľ. kúpená?
    1. ak došlo k nákupu a následnému predaju za takú krátku dobu, zrejme ste incestovali dočasne voľné PP, pretože išlo o výhodnú investíciu. Mohli ste účtovať ako o tovare na 132 a to v tom prípade, že sa predala v nezmenenom stave-neopravovala sa, nevykonávalo sa TZ.

    2. DHM- keď sa zrovna pýtate na odpisy:
    - Ak ste zaradili: 021/042, je možné uplatniť odpisy za 2 mesiace, ale tiež závisí od IS ako ju máte upravenú, .............

    Odpoveď:
    - odpisujete ak máte zaradenú do používania

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    betka Pozri príspevok
    Za akým účelom bola nehnuteľ. kúpená?
    1. ak došlo k nákupu a následnému predaju za takú krátku dobu, zrejme ste incestovali dočasne voľné PP, pretože išlo o výhodnú investíciu. Mohli ste účtovať ako o tovare na 132 a to v tom prípade, že sa predala v nezmenenom stave-neopravovala sa, nevykonávalo sa TZ.

    2. DHM- keď sa zrovna pýtate na odpisy:
    - Ak ste zaradili: 021/042, je možné uplatniť odpisy za 2 mesiace, ale tiež závisí od IS ako ju máte upravenú, .............

    Odpoveď:
    - odpisujete ak máte zaradenú do používania
    Súhlasím, iba doplním, tie 2 mesiace môžete odpisovať len účtovne. Na ročný daňový odpis nie je nárok.

    MILP je offline (nepripojený) MILP

    MILP
    Ešte sa chcem spýtať, ako mám zaúčtovať faktúru za predaj tejto nehnuteľnosti. Prosím predpis. Kúpu som davala cez zalohy na 052 a potom som interným zapisom preučtovala na 021xxx. Zrejme ju teraz z 021xxx budem musieť dať preč.....???

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    MILP Pozri príspevok
    Ešte sa chcem spýtať, ako mám zaúčtovať faktúru za predaj tejto nehnuteľnosti. Prosím predpis. Kúpu som davala cez zalohy na 052 a potom som interným zapisom preučtovala na 021xxx. Zrejme ju teraz z 021xxx budem musieť dať preč.....???
    Nehnuteľnosť evidovanú na majetkovom účte vyraďuješ ako akýkoľvek iný majetok , výnos z predaja majetku zaúčtuješ na účet 641.
    Vyradenie 081/021
    ZC 541/081
    Nakoľko na daňový odpis nie je nárok, účtovné odpisy budú v DP pripočítateľná položka.

    MILP je offline (nepripojený) MILP

    MILP
    budem ju vyraďovať v cene obstarania, v akej sme ju nadobudli alebo v cene, za trhovej, za ktorú bola odpredana? Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MILP Pozri príspevok
    budem ju vyraďovať v cene obstarania, v akej sme ju nadobudli alebo v cene, za trhovej, za ktorú bola odpredana? Ďakujem.
    Vyradíš v cene obstarania. V tej, ktorú máš na účte O2..

    odpisy nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.