Zavrieť

Porady

reklamácia s náhradným plnením

Dobrý večer,
trápim sa nad problémom so skladom. Opravili sme zákazníkovi auto, vystavili sme faktúru, zaplatil. Po mesiaci prišiel reklamovať, pokazený diel sme mu okamžite vymenili za nový a ten vadný diel sme reklamovali u výrobcu. Dodávateľ reklamáciu uznal, diel opravil. Môžem účtovať takto:
von zo skladu na opravu
501/112
faktúra 311/602
prijatá úhrada 221/311
reklamácia došlá
demontáž vadného dielu z auta ako bude príjem na sklad 112/501???
von zo skladu ako náhradné plnenie 501/112 - môže znovu 501???
reklamovaný diel ide na opravu k dodávateľovi - ako zaúčtujem? Žeby iná analytika 112? Alebo podsúvaha? Alebo operatívna evidencia?
Už sa trochu mocem.
Poradí mi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Postupy účtovania

    (5) Na účte 315 - Ostatné pohľadávky sa účtujú ostatné pohľadávky z obchodných vzťahov, napríklad reklamácie voči dodávateľom, nárok na záručný paušál pri prevzatí záväzkov za záručné opravy, pohľadávky z predaja dlhodobého majetku a materiálu.

    Reklamácia materiálu:

    http://www.porada.sk/t52432-sposoby-...+%FA%E8tovanie

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Dobrý deň, toto mi pomohlo, ale poriešila som tým iba účtovníctvo. Lenže ako to bude s tým skladom? Veď mi nebude sedieť zásoba. A aj keď dám príjem toho reklamovaného 112/501, tak v akom ocenení? Je pravda, že bol vydaný napr. za 100 a teda 100 vrátim zákazníkovi ale pre mňa má hodnotu už pokazeného, môže byť reprodukčná cena?
    Prosím vymotajte ma z toho.

    reklamácia s náhradným plnením

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.