Zavrieť

Porady

Dudlíky bez dierky

Milé poraďáčky, maminy,
včera som sa vrátila z pôrodnice, mliečko sa mi ešte len rozbieha, malá je hrozne hladná, tak som začala dnes dokrmovať umelou stravou. Dnes mi detská lekárka povedala, že malá neskôr prestane ťahať z prsníka, lebo pri fľaši to ide "lepšie". Pri prvej dcére sa mi overilo dávať aj fľašu /ale cumeľ pri
kúpe nemal dierku, ja som urobila len ihlou veľmi malú/ aj prsník a potom sme prešli len na prsník.
V dnešnej dobe neviem zohnať cumeľ na fľašu bez dierky-neporadíte výrobcu alebo značku?
/mám už doma slušnú zásobu cumľov-cca 10-taký, onaký ale všetky majú veľmi veľký otvor/.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mvalkova Pozri príspevok
    Prosím vás poradte mi ,dá sa kúpiť v dnešnej dobe ,dudlík bez dierky .- cca pred desiatými rokmi som to používala.
    Urobila som si dierku len s ihlou ,a čajík dcérke v noci tiekol pomaly...
    Bez dierky som cumlík nevidel. Ale veď sa dajú kúpiť aj s úplne malou dierkou, my kupujeme kaučukové cumle na fľaše Chicco, prietok je znázornený jednou až tromi kvapkami. Tie s jednou kvapkou majú tak malú dierku, že s ihlou menšiu neurobíš. Práveže my sme ju vždy potom zväčšovali.

    http://www.predeti.sk/fyziologicky-cumlik-na-flasukaucuknormalny-prietok2ks-detail-2231000301.aspx

    http://www.predeti.sk/fyziologicky-c...231000301.aspx

    A odstupňované sú aj cumlíky značky Avent:

    http://www.predeti.sk/detailsklk.aspx?sklk_id=W2A0000101&amp%3breturn_ur l=mainform.aspx

    A
    našiel som ti jednu staršiu diskusiu s rovnakou témou, ale neviem, kedy bola Olice naposledy na porade (zdá sa, že pred rokom). Tému som ti pripojil k tej pôvodnej.
    Naposledy upravil Chobot : 03.11.11 at 08:00

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    Blahoželám k narodeniu dcérky, buďte zdravé a spokojné.
    Čo sa týka dudlíka neviem výrobcu ani dodavateľa, ale budem sa zajtra pýtať a ak niekde taký objavím, tak dám určite vedieť.

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    Ingrid, mám tie cumlíky bez dierky, je to trošku straší typ, tak dúfam, že budú vhodné na fľašu, ktorú máš. Pridám ešte zo tri s malou dierkou. Kŕmia s nimi detičky na novorodeneckom oddelení, tak hádam budú vhodné aj pre Tvoju dcérku.
    Napíš adresu cez ss a obratom Ti to pošlem.

    pogy je offline (nepripojený) pogy

    pogy
    Gratulujem. Skúste ju radšej stále prikladať, a vy veľa pite tekutín, dobrá je Vinea a tiež čaje na tvorbu mliečka. Poznám to ak som malo pila ani mliečka nebolo veľa, a keď som sa napila, tak striekalo samé kade tade. Len, aby nemusela dostávať umelú stravu. Veľa zdravia a trpezlivosti.
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Olice Pozri príspevok
    Ingrid, mám tie cumlíky bez dierky, je to trošku straší typ, tak dúfam, že budú vhodné na fľašu, ktorú máš. Pridám ešte zo tri s malou dierkou. Kŕmia s nimi detičky na novorodeneckom oddelení, tak hádam budú vhodné aj pre Tvoju dcérku.
    Napíš adresu cez ss a obratom Ti to pošlem.
    Dudlíky dnes /4.7.2008/ prišli, som nesmierne šťastná!!! Chcem sa verejne poďakovať za úžasnú ochotu a nechce sa mi veriť, že mi pomohol úplne niekto neznámy. Je to fantastický pocit, keď si ľudia takto /cez Poradu/ po-
    máhajú. Ešte raz vďaka!!!!!!!!!!


    Ingrid

    mvalkova je offline (nepripojený) mvalkova

    mvalkova
    Prosím vás poradte mi ,dá sa kúpiť v dnešnej dobe ,dudlík bez dierky .- cca pred desiatými rokmi som to používala.
    Urobila som si dierku len s ihlou ,a čajík dcérke v noci tiekol pomaly...

    mvalkova je offline (nepripojený) mvalkova

    mvalkova
    Velmi pekne ďakujem za snahu všetkým ,ale já by som ozaj potrebovala taký obyčajný ktorý sa vyrábal za socializmu.
    Aj z tej malej najmenšej dieročky vypije moja malá 1 liter čaju v noci... Tak často sa budí ,dudlík odmieta ,už som zúfala ...
    A to jej do fľašky nalievam len max 1cm čajíku...Takže dolievam v noci tak asi cca 3O krát čaj... poradte čo mám robiť ??

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    mvalkova Pozri príspevok
    Velmi pekne ďakujem za snahu všetkým ,ale já by som ozaj potrebovala taký obyčajný ktorý sa vyrábal za socializmu.
    Aj z tej malej najmenšej dieročky vypije moja malá 1 liter čaju v noci... Tak často sa budí ,dudlík odmieta ,už som zúfala ...
    A to jej do fľašky nalievam len max 1cm čajíku...Takže dolievam v noci tak asi cca 3O krát čaj... poradte čo mám robiť ??
    viem o čom hovoríš len vtedy sa dali kúpiť dudle aj od f. Chicco a tiež som si robila do nich dierky /ale to je 20r do zadu/ podľa potreby, predávali sa fakt bez dierky, ale to už je asi dávno preč

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    mvalkova Pozri príspevok
    Velmi pekne ďakujem za snahu všetkým ,ale já by som ozaj potrebovala taký obyčajný ktorý sa vyrábal za socializmu.
    Aj z tej malej najmenšej dieročky vypije moja malá 1 liter čaju v noci... Tak často sa budí ,dudlík odmieta ,už som zúfala ...
    A to jej do fľašky nalievam len max 1cm čajíku...Takže dolievam v noci tak asi cca 3O krát čaj... poradte čo mám robiť ??
    ...s cumlíkom neporadím..., ale keď sa dcérka tak často budí a pije čaj - nie je to len zlozvyk ??? Koľko má rokov, či mesiacov, nekonzultovali ste to s detskou lekárkou ?

    dagjanik je offline (nepripojený) dagjanik

    dagjanik
    čo sa týka pitia čaju v noci, podľa časopisu zameraný na deti je to len zvyk, treba omezit a vydržať, údajne sú tak kritické tri noci, my sme mali jednu noc, potom o týžden ešte skúšal a teraz je dobre, nepamätáme si číslo ale zabralo, prípadne čo na to pediater
    čo sa týka dudlika na flašu my sme mali na začiatku a cca do pol roka od Avent typ 00, bola len jedna a velmi malá a nemal problém aj piť z flašky aj ked bol kojený

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.