Zavrieť

Porady

úprava práv a povinností voči maloletému

Dobrý deň,
dávala som žiadosť na súd na predbežné opatrenie na výživné na nášho maloletého syna, pretože manžel sa nezaujíma o syna a neprispieva mi ani na domácnosť.Súd zamietol PO [FONT='Arial','sans-serif'] a súčasne začal konanie vo veci samej , t.j. vo veci úpravy práv a povinností voči nášmu synovi z úradnej moci.Chcela by som poprosiť, či by mi mohol niekto vysvetliť , čo to znamená? Sme ešte zatiaľ manželia a bývame v jednej domácbnosti.Čo sa rozdodnutím súdu zmení?Budem potrebovať na zastupovanie pred súdom právnika, alebo mám risknúť bez zastupovania?Manžel tam asi bude mať. Ďakujem za objasnenie otázok.[/FONT]
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zobadlo je offline (nepripojený) zobadlo

    zobadlo
    Vy ste podali len návrh na vydanie predbežného opatrenia. Toto bolo zamietnuté. Súd vyslovil, že vo veci sa bude konať a preto zahájil konanie vo veci samej. Lebo keby rozhodol len o PO, po právoplatnosti by išiel spis do archívu. Úprava práv a povinností môže byť upravená aj počas manželstva. Netreba Vám tam právnika. Ale ak chcete, tak si ho môžete kľudne zaplatiť. Dieťa bude podľa všetkého zverené do výchovy Vám a otec bude zaviazaný platiť výživné. Ale súd bude skúmať, či žijete v spoločnej domácnosti a či spolu hospodárite. Ak spolu hospodárite, výživné nemusí byť určované, lebo otec sa podieľa na výžive maloletého dieťaťa. Ale ak budete na určení výživného trvať, tak súd výživné určí podľa možností a schopností otca.

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    Zvladnes to aj bez pravnika. Ale ak spolu nehospodarite, bolo by namieste poziadat aj o "manzelske vyzivne" - hmotna uroven manzelov pocas manzelstva musi byt v zasade rovnaka.

    Natalka12 je offline (nepripojený) Natalka12

    Natalka12
    Spolu nehospodarime.Lenze sud zamietol PO z dovodu, ze mam dostatocny prijem, aby som zabezpecila vyzivu dietata.Mam vyssi prijem ako manzel, kym on sa vlacil po krcmach , frajerkach a kamaratoch ja som studovala, dokoncila VS, chodila na kurzy a vzdy som si len za to vypocula nadavky.A robi to doteraz stale a vobec sa nesnazi ,aby mal vacsi prijem, hoci moze mat.Takze "manzelske vyzivne mi urcite zamietnu".

    úprava práv a povinností voči maloletému

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.