Zavrieť

Porady

update PC

Chcela by som sa spytat mozno pre mnohych trivialnu vec. Ak kúpime do PC novú pamäť, čiže je to technické zhodnotenie - update. Ale je to mala ciastka a za zdanovacie obdobie uz inak zhodnocovat nebudeme, aky ucet pouzijem 501 alebo 511? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Dorinda Pozri príspevok
    Chcela by som sa spytat mozno pre mnohych trivialnu vec. Ak kúpime do PC novú pamäť, čiže je to technické zhodnotenie - update. Ale je to mala ciastka a za zdanovacie obdobie uz inak zhodnocovat nebudeme, aky ucet pouzijem 501 alebo 511? Dakujem
    Ak to bude do 30 tisíc, tak účet 501.

    Dorinda je offline (nepripojený) Dorinda

    Dorinda
    Dakujem, potvrdilo sa mi moje uctovanie. Ano je to 2 tis. Este by som sa spytala, kupili sme SW (kompletna licencia) za 45 tis. k staremu odpisanemu Mac-u, v ktorom zatial ziadny takyto graficky SW nebol. Tiez mozem uctovat priamo do nakladov 518?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Dorinda Pozri príspevok
    Dakujem, potvrdilo sa mi moje uctovanie. Ano je to 2 tis. Este by som sa spytala, kupili sme SW (kompletna licencia) za 45 tis. k staremu odpisanemu Mac-u, v ktorom zatial ziadny takyto graficky SW nebol. Tiez mozem uctovat priamo do nakladov 518?
    Áno, a k tomu operatívnu evidenciu.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Dorinda Pozri príspevok
    Chcela by som sa spytat mozno pre mnohych trivialnu vec. Ak kúpime do PC novú pamäť, čiže je to technické zhodnotenie - update. Ale je to mala ciastka a za zdanovacie obdobie uz inak zhodnocovat nebudeme, aky ucet pouzijem 501 alebo 511? Dakujem
    ... zadanie otázky je trocha zmätočné; update sa používa najmä v súvislosti so softvérom; pri zakúpení novej pamäte treba rozlíšiť i či je to kvôli výmene pôvodnej pamäte za novú, alebo rozšírenie stávajúcej o ďalší modul - lebo potom nie je vylúčený ani účet 511 (keď napr. výmenu urobí servis - ale to nebolo v zadaní, takže platí smith-ova odpoveď)...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.