Zavrieť

Porady

faktura a upomienka od Orange

Orange nam poslal upomienku za oneskorenu uhradu. Tu som nahodila do OZ aj sa uhradila. Potom nam prisla faktura s podrobnym vypisom, kde je evidovana uhrada tych 40 Sk ale upomienka nie.
Upomienku my mame, ale Orange ju vraj neeviduje. Problem je v tom, ze za uhradu za fakturu si "strhli" o 40 Sk menej, lebo oni tu uhradu, ktoru my evidujeme ako uhradu upomienky, eviduju ako preplatok.

Ako by ste to riesili? Ako by sa mal zauctovat ten preplatok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pipera je offline (nepripojený) pipera

    pipera
    ako inak
    uz som tam volala, vraj to mozem zaplatit spolu s fakturou..to bude zas v programe chaos

    misa je offline (nepripojený) misa

    misa
    A jedná sa naozaj o upomienku? Možno to bola len výzva na zaplatenie s nejakým upozornením, že ak neuhradíte, pošlú Vám upomienku a tá bude stáť 40 Sk. Ja by som predmetnú fa na upomienku stornovala protizápisom a úhradu preúčtovala na niektorú riadnu faktúru.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    a na tej upomienke je aká suma k úhrade? tej poslednej faktúry, ktorú ste neskoro uhradili?

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    Aj my máme takúto upomienku, je na nej napísané - tento dokument slúži ako účtovný doklad, nemá žiadane číslo. Uvádza sa tam, týmto listom Vám zároveň účtujeme jednorázový poplatok sankčného charakteru vo výške 40,- Sk

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    Prosím Vás má niekto s týmto skúsenosti, ako zaúčtovať tú upomienku, keď ide len o list v ktorom píšu, že im máme zaplatiť 40,- Sk. Podľa mňa to nie je žiaden účtovný doklad.

    Roxana je offline (nepripojený) Roxana

    Roxana
    Nechápem prečo ju chceš stále účtovať. Ako píšeš už ju máš medzi OZ. Ak ju Orange neeviduje a tvoju úhradu pokladá za preddavok tak upomienku -OZ stornuj a uhradu preúčtuj na úhradu nasledujúcej fa. Postupovala by som podla Informácii k platbám od Orange. Presne tak ako píše Misa

    pipera je offline (nepripojený) pipera

    pipera
    to ja mam iny problem...prisla mi faktura od orange, znejuca na urcitu sumu...v prilohe "info o stave uctu" vsak vidim vycislenie konecnej sumy o 40 sk viac, prave kvoli upomienke /ktoru som ani nedostala.../a prilozeny sek znie na sumu faktury bez 40 sk....?????cize neprisla upomienka, sumu eviduju a platbu neziadaju??

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    žiadajú -
    ale treba to ísť zvlášť zaplatiť do Orange

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Dobrý večer,
    chcela by som sa spýtať: 1/ či upresňuje alebo ukladá nejaký § vystaviť najskôr upomienku za neuhradenú faktúru, alebo možno rovno pristúpiť k zrušeniu zmluvy? 2/A čo v takom prípade ak je jedným z bodov výpovede ukončenie zmluvného vzťahu v prípade neuhradenia faktúry v lehote splatnosti, nakoľko nebola vystavená so správnou adresou, žiadam o vystavenie so správnou adresou, ale obchodný partner to neurobí a dá výpoveď zo zmluvy na základe neuhradenia faktúry v lehote splatnosti. Podotýkam, že v zmluve má správnu adresu.Ak niekto vie poradiť budem rada. Ďakujem

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    MartinkoK Pozri príspevok
    Prosím Vás má niekto s týmto skúsenosti, ako zaúčtovať tú upomienku, keď ide len o list v ktorom píšu, že im máme zaplatiť 40,- Sk. Podľa mňa to nie je žiaden účtovný doklad.
    V zmysle zmluvných podmienok ORANGE (napr. http://www.orange.sk/sk/biznis/cennik.html) za upomienku účtuje spoločnosť jednorázový poplatok 40.- Sk, ktorý nepodlieha DPH. V zmysle § 32 ods. 1 písm. a) a b) ZÚ sa za preukázateľný účtovný záznam považuje záznam, ktorého obsah priamo alebo nepriamo dokazuje skutočnosť.
    Keďže list o účtovaní upomienky preukazuje skutočnosť zakotvenú aj v zmluvných podmienkach (teda to, že ORANGE od vás bude požadovať úhradu 40,- Sk), je preukázateľným účtovným záznamom a po doplnení príslušných formálnych náležitostí v zmysle § 10 ZÚ aj účtovným dokladom rovnocenným s akýmkoľvek iným druhom účtovného dokladu. Poplatok sa zaúčtuje ako zmluvná pokuta na účet 544 (v JÚ do záväzkov ako prevádzková réžia) a po zaplatení je v plnej výške daňovo uznaným výdavkom.
    Ak toto oznámenie - upomienku nezaúčtuješ, budeš mať problém pri spárovaní úhrad, pretože ORANGE tú sumu bude požadovať nad rámec sumy riadnych faktúr.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.