Zavrieť

Porady

Ako zauctovat vratenie penazi z reklamacie

Dobry den chcem sa opytat ako sa postupuje pri reklamacii a vrateni penazi.
Predal som zakaznikovy prostrednictvom internetoveho obchodu 2 tricka ale jedno z nich mu bolo velke takze by ho chcel vratit a pozaduje vratit aj peniaze. ako sa to zauctuje v JU v alfe? Potreboval by som vediet aspon v penaznom denniku a v slkadovych kartach ako to bude vyzerat a ci sa maju vystavyt nejake dokumenty.

Dakujem za pomoc dufam ze to pomoze aj ostatnym.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    - treba spať prijať tričko na sklad
    - treba vystaviť dobropis zákazmíkovi, podľa par. 25 z o DPH, nakoľko došlo k vráteniu časti dodávky
    - úhrada dobropisu sa zaúčtuje ako mínus POZD (tovar) a znížia sa ti PP na účte, pokladni

    solikoo je offline (nepripojený) solikoo

    viem co chcem solikoo
    Dakujem za pomoc este som to nerobil, este sa opytam ci zakaznikovy mam poslat tiez tu minusovu fakturu (dobropis) alebo nejaky iny doklad?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    solikoo Pozri príspevok
    Dakujem za pomoc este som to nerobil, este sa opytam ci zakaznikovy mam poslat tiez tu minusovu fakturu (dobropis) alebo nejaky iny doklad?
    Ano, poslať i dobropis zákazníkovi.

    Neviem ako v Alfe, ale vačšina softov vystavuje dobropis s mínus. znamienkom, ale možno práve Alfa bude robiť FA s plusom. Možno sa ešte niekto vyjadrí ako sa v Alfe vystavuje dobropis

    Ako zauctovat vratenie penazi z reklamacie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.