Zavrieť

Porady

Nerez

Prosim poradte mi ako mam vycistit nerezove umyvadlo,sporak.... Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterika je offline (nepripojený) Peterika

    Peterika
    Ja som to čistila všetkým možným hubkou - ostávali šmuhy , teraz to konečne mám pekne čisté - čistím to PULIRAPIDOM stojí cca 85,- Sk / v kúpiš ho v drogérii/- bez poškriabania a je to celé lesklé, konečne bez šmúh..........
    Naliala som si to do rozprašovača a pretrem nakoniec obyčajnom plienkou. Čistím s tým aj šporák, batérie,no proste všetko čo je nezezové/ antikorové/.

    manndy64 je offline (nepripojený) manndy64

    manndy64
    dakujem ti za radu,urcite to vyskusam.na baterie mam z tesca BATHROOM CLEANER.stalo to okolo 40,-sk a je to v rozprasovaci zltej farby.baterie vyzeraju ako nove.vyskusaj.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    na pulirapid nedám dopustiť, vyčistí všetko perfektne, používam ho už roky.
    na antikorový šporák som začala používať cif nerez, je tiež dobrý.

    pohodička je offline (nepripojený) pohodička

    pohodička
    Ja používam na šporák, vodovodné batérie, nerezové hrnce a ost. výrobky z nerezu Cif nerez a som veľmi spokojná.

    beruška2 je offline (nepripojený) beruška2

    beruška2
    Peterika, ja tiež používam pulirapid, som úplne spokojná až na to, že som s ním umyla digestor a už dva roky zápasím so šmuhami. Drez, batérie mám
    lesklé, asi si myslím, že digestor nemám ako opláchnuť pod vodou, lebo tam sa píše, že všetko musíš opláchnuť čistou vodou. A keď to máš v rozprašovači
    máš to neriedené a už potom neoplachuješ ? Dík

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Pru Pozri príspevok
    na pulirapid nedám dopustiť, vyčistí všetko perfektne, používam ho už roky.
    na antikorový šporák som začala používať cif nerez, je tiež dobrý.
    Taktiež do práčky na vodný kameň, používam raz za 3 mesiace.

    Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

    Meggi 1
    ludmilla Pozri príspevok
    Taktiež do práčky na vodný kameň, používam raz za 3 mesiace.
    Ludmilla, prosím Ťa, mohla by si napísať, ktorý to používaš do práčky: pulirapid alebo cif nerez?

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    ja používam fixinelu a je super, naozaj batérie stačí len pretrieť a sú krásne,
    dlho som nevedela, čo mám robiť so sprchovým kútom - sklo, stále sme ho mali také fľakaté od vody - vodného kameňa ničím to nešho celkom dole a teraz používam fixinelu a je to super... odporúčam, stojí cca 30-40 korún

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Meggi 1 Pozri príspevok
    Ludmilla, prosím Ťa, mohla by si napísať, ktorý to používaš do práčky: pulirapid alebo cif nerez?
    Pulirapid - asi 1/2 fľaše na najkratší program - 30 min. samozrejme bez prádla a robím to 1 x za 3 mesiace.

    Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

    Meggi 1
    ludmilla Pozri príspevok
    Pulirapid - asi 1/2 fľaše na najkratší program - 30 min. samozrejme bez prádla a robím to 1 x za 3 mesiace.
    Ďakujem - vyskúšam.
    Už som zháňala pulirapid v drogériách, nezohnala som ho zatiaľ ani v jednej. Preto som sa pýtala, ktorý z tých dvoch do práčky, lebo cif som videla v drogériách, ale pulirapid nie.
    No nevadí, ešte je zopár drogérií u nás, tak ich obehám.

    Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

    Meggi 1
    klarissa Pozri príspevok
    Pulirapid majú v 101-drogérii, aspoň ja som ho tam kúpila.
    Ďakujem za radu, hľadala som aj tam....u nás ho nemajú....

    diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

    diabol4
    Všetky spotrebiče doma mám z nerezu. Bol problém ich vyčistiť. Bála som sa hlavne pri šporáku, že ho doškriabem. Teraz som si kúpila CIF Nerez, ktorý všetko perfektne vyčistí a neostanú žiadne fľaky ani ryhy. V domácnosti používam všetky výrobky CIF a som s nimi spokojná. Treba vyskúšať.

    Peterika je offline (nepripojený) Peterika

    Peterika
    beruška2 Pozri príspevok
    Peterika, ja tiež používam pulirapid, som úplne spokojná až na to, že som s ním umyla digestor a už dva roky zápasím so šmuhami. Drez, batérie mám
    lesklé, asi si myslím, že digestor nemám ako opláchnuť pod vodou, lebo tam sa píše, že všetko musíš opláchnuť čistou vodou. A keď to máš v rozprašovači
    máš to neriedené a už potom neoplachuješ ? Dík
    No ja s ním očistím aj ten digestor, nastriekam pulirapid a potom sú tam samozrejme , keďzže to neopláchnem tie šmuhy po uschnutí , ale pretriem to len vlhkou obyčajnou plienkou a suchou - zase je ako nový a bez šmúh. Dúfam, že sa ti to podarí vyčistiť bez šmúh, ten nerez vyzerá tak dobre ale údržba je pracná aspoň u mňa kým som nenašla tento systém čistenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.