Zavrieť

Porady

zaváranie

ldi ldi

ldi je offline (nepripojený) ldi

Má niekdo skusenosti zo zavarovaním uhoriek a iných prebytkov v elektrickej
trube nakolko si ideme davať sklokeramicku dosku a na nej sa vraj taký ťažký
hrniec na zavarovanie nemôže dať.
Ďakujem
Usporiadat
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ja zavaram v rure plynovej uz dve a pol desatrocia, ale v postate je to o odhade. Makke ovocie necham len ked trochu zacnu ist bublinky a vyberiem,otocim a tak aj uhorky, co je tvrdsie, tak ked zacnu ist bublinky, stisim, necham trochu dlhsie, no je to tazko vysvetlovat, musis to vyskusat. Jaj, zabudla som,zavaraniny davam na plech, do ktoreho dam asi 3cm vody studenej.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
iveta22 iveta22

iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

Na akú teplotu nastavuješ trúbu? Na plynovej asi nie sú stupne, ale dávaš ju napr. na maximum, polovicu? Asi by to bolo pohodlnejšie ako naťahovať sa s veľmým hrncom.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Prosím, do akých fliaš zavárate??? A kolko fliaš Vám nechytí??? Ja som tu zúfalec, vždy som zavárala zaváracou hlavou, ale kedysi boli asi kvalitnejšie. Každá flľaša mi chytila, keď jedna dve nie.
Dnes som išla zavárať marhule, kúpila nové viečka aj novú hlavu, a z 10 fliaš 9 nechytilo.
Do závitových neviem, lebo nerozoznám, kedy drží....
Prosím poraďte ako zavárate vy?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dobrá je hlavica s kovovými guľôčkami, tá sa nezoderie. Môžeš na viečko dať ešte utierku, až potom hlavicou zatlač.
1 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Dobrá je hlavica s kovovými guľôčkami, tá sa nezoderie. Môžeš na viečko dať ešte utierku, až potom hlavicou zatlač.
Tie s kovovými guľôčkami??? Tú som minulý rok hodila do koša, vôbec sa mi nedala nasunúť na víčko. Žeby to bol nepodarok?
Tak skúsim ju dnes kúpiť a vyskúšam. Ďakujem.
A keď nechytí, pod viečko dám aj uterák...a nepomáha.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Mám klasickú kovovu, ale spred 30 rokov. Tú, čo som kúpila asi pred 10 rokmi veľmi nepoužívam, lebo je to vaľajaký nepodarok. Ak chcem zatlačiť na doraz praskne fľaša. No a ešte jeden trik na zatváranie fľaši hlavicou. Polož vrchnák na fľašu, príborovým nožíkom na plocho prejdi z vrchu po mieste, kde sa dotýka vrchnák fľaše. Pridrž vrchnák, nasaď hlavicu a zatlač.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Iwett Pozri príspevok
Tie s kovovými guľôčkami??? Tú som minulý rok hodila do koša, vôbec sa mi nedala nasunúť na víčko. Žeby to bol nepodarok?
Tak skúsim ju dnes kúpiť a vyskúšam. Ďakujem.
A keď nechytí, pod viečko dám aj uterák...a nepomáha.
Iwett, ja najradšej zaváram do fliaš so závitom. Asi 2x sa mi stalo to čo aj tebe, že mi viečka nechytili, nevedela som ich prichytiť hlavicou. Chyba nebola v hlavici ale vo viečkach, nemali správnu veľkosť, chyba z výroby.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Marína Pozri príspevok
Iwett, ja najradšej zaváram do fliaš so závitom. Asi 2x sa mi stalo to čo aj tebe, že mi viečka nechytili, nevedela som ich prichytiť hlavicou. Chyba nebola v hlavici ale vo viečkach, nemali správnu veľkosť, chyba z výroby.
Hneď by som s tebou menila. Ja mám kopec fliaš so závitom, ktoré používam len vtedy, keď sa mi minú obyčajné. Každému vyhovuje niečo iné. Poraď trik, ako zatvárať fľaše so závitom tak, aby po sterilizácií ich poriadne pritiahlo.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ja zaváram aj so závitom, aj bez. So závitom sú trvácnejšie, ale pozor, ak sa prekrúcajú, tak už nepoužívam, hádžem radšej do koša, aby som sa nepomýlila. Osvedčili sa mi so závitom, ktoré majú v prostriedku také kruhy, po pritlačení tak pukajú. Keď je viečko dobre pritesnené, tak sa mierne preliači. Viem, robia to aj normálne viečka, ale tu si tom môžem skontrolovť, či ešte pukajú, alebo nie.
A niekedy je ozaj vadné viečko, alebo krivo napasované, alebo odlúpené z pohára a nie hlavica.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

tutiola Pozri príspevok
Hneď by som s tebou menila. Ja mám kopec fliaš so závitom, ktoré používam len vtedy, keď sa mi minú obyčajné. Každému vyhovuje niečo iné. Poraď trik, ako zatvárať fľaše so závitom tak, aby po sterilizácií ich poriadne pritiahlo.
Oli, neviem poradiť, lebo ja s tým nemám problém. Je pravda, že radšej používam novšie vrchnáky, kúpila som veľmi pekné s obrázkami zeleniny a ovocia. Zaváram v elektrickej rúre, fľaše dám na plech, ja vodou nepodlievam. Ešte sa mi nestalo, aby mi čo i len jedna fľaša praskla a to už nejaký ten piatok zaváram.

Dodatočne ma napadlo. Po naplnení obsahu(pred nasadením viečka) vždy utierkou alebo papierovým obrúskom všetky okraje fľaše do sucha vyutieram, inak ti gumička ku sklu neprilne.

Tu TRIKY DO KUCHYNE som sa teraz dočítala, že -Aby gumičky zaváracieho pohára poriadne tesnili, navlhčite ich bielkom.
Naposledy upravil Marína : 07.07.09 at 08:56
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
mama dala na plech poháre a dala to do trúby a všetko sa podarilo
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem všetkým za odpovede, ja pri závitových nikdy neviem ako skontrolovať či chytili, preto radšej zaváram do normálnych. Kúpila som dnes nové viečka, novú hlavu, uvidím, čo dnes vyčarujem, lebo včera ma prešla chuť na zaváranie, tak možno to bola nesprávna veľkosť viečok. Lebo ja tiež dlho zaváram, ale toto sa mi ešte nestalo.
Pekný dník všetkým
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Marína Pozri príspevok
Oli, neviem poradiť, lebo ja s tým nemám problém. Je pravda, že radšej používam novšie vrchnáky, kúpila som veľmi pekné s obrázkami zeleniny a ovocia. Zaváram v elektrickej rúre, fľaše dám na plech, ja vodou nepodlievam. Ešte sa mi nestalo, aby mi čo i len jedna fľaša praskla a to už nejaký ten piatok zaváram.

Dodatočne ma napadlo. Po naplnení obsahu(pred nasadením viečka) vždy utierkou alebo papierovým obrúskom všetky okraje fľaše do sucha vyutieram, inak ti gumička ku sklu neprilne.

Tu TRIKY DO KUCHYNE som sa teraz dočítala, že -Aby gumičky zaváracieho pohára poriadne tesnili, navlhčite ich bielkom.
Ja teda tiež patrím k tým "mladším" kuchárkam a kým som bývala v bytovke tiež som zavarala v rúre, ale som na plech liala aj vodu. Od kedy bývame v RD, tak zaváram v hrnci s vodou na šporáku. Pri najbližšom zaváraní skúsim znovu rúru, ale ten bielok určite vynechám.
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
tutiola Pozri príspevok
Ja teda tiež patrím k tým "mladším" kuchárkam a kým som bývala v bytovke tiež som zavarala v rúre, ale som na plech liala aj vodu. Od kedy bývame v RD, tak zaváram v hrnci s vodou na šporáku. Pri najbližšom zaváraní skúsim znovu rúru, ale ten bielok určite vynechám.
Ja som až do minulého roku sterilizovala fľaše vo veľkom hrnci, tj. zaliala som zaváracie fľaše vodou tak aby ich zakryla voda. Všetko bolo o.k. Potom mi niekto poradil, že sterilizovať v plynovej rúre, no žiaľ nemám s tým dobré skúsenosti, napr. uhorky som mala doteraz výborné, ale po sterilizácii v rúre, uvoľnilo mi viečka na flašiach a uhorky sú doslova horké. Takže toho roku keď budem opäť zavárať, použijem opäť klasiku a je to úplne jedno, či použijem zatváracie fľašky alebo viečka.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Iwett Pozri príspevok
Tie s kovovými guľôčkami??? Tú som minulý rok hodila do koša, vôbec sa mi nedala nasunúť na víčko. Žeby to bol nepodarok?
Tak skúsim ju dnes kúpiť a vyskúšam. Ďakujem.
A keď nechytí, pod viečko dám aj uterák...a nepomáha.

To nik nezavára so sponami na viečka? Ja som si ich nakúpila už dávno na radu kámošky a nedám na ne dopustiť.Koniec trápeniu so zatláčaním a opotrebovaním hlavíc!
1 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Iwett Pozri príspevok
Prosím, do akých fliaš zavárate??? A kolko fliaš Vám nechytí??? Ja som tu zúfalec, vždy som zavárala zaváracou hlavou, ale kedysi boli asi kvalitnejšie. Každá flľaša mi chytila, keď jedna dve nie.
Dnes som išla zavárať marhule, kúpila nové viečka aj novú hlavu, a z 10 fliaš 9 nechytilo.
Do závitových neviem, lebo nerozoznám, kedy drží....
Prosím poraďte ako zavárate vy?
Ja poučená z domu kupujem vždy viečka s červenou gumičkou, nikdy nie tie bledé. Tie červené sú spoľahlivejšie.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Olice Pozri príspevok
Ja poučená z domu kupujem vždy viečka s červenou gumičkou, nikdy nie tie bledé. Tie červené sú spoľahlivejšie.
Aj ja kupujem len červené...aj tie, čo nechytili boli červené. Bolo to asi hlavou, lebo dnes s novou chytili skoro všetky....tak hlava /úplne nová/putovala do koša...
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

hnedoočka Pozri príspevok
To nik nezavára so sponami na viečka? Ja som si ich nakúpila už dávno na radu kámošky a nedám na ne dopustiť.Koniec trápeniu so zatláčaním a opotrebovaním hlavíc!
A to sa dajú kúpiť tie spony? Nepočula som o nich.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

hnedoočka Pozri príspevok
To nik nezavára so sponami na viečka? Ja som si ich nakúpila už dávno na radu kámošky a nedám na ne dopustiť.Koniec trápeniu so zatláčaním a opotrebovaním hlavíc!
Ja zaváram tež s tými sponami, ale kúpila som ich pred veľa rokmi. Odvtedy som na ne nenatrafila. Je to ale výborná vec. Žiadne trápenie s hlavou.
Zaváram aj s viečkami so závitom. Vrch fľaše dobre utriem zavriem a zavarím. Malo by to viečko byť po vychladnutí vtiahnuté dovnútra, ale niektoré sa nevtiahne a aj tak sa nekazí.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Tamila Pozri príspevok
Ja zaváram tež s tými sponami, ale kúpila som ich pred veľa rokmi. Odvtedy som na ne nenatrafila. Je to ale výborná vec. Žiadne trápenie s hlavou.
Zaváram aj s viečkami so závitom. Vrch fľaše dobre utriem zavriem a zavarím. Malo by to viečko byť po vychladnutí vtiahnuté dovnútra, ale niektoré sa nevtiahne a aj tak sa nekazí.
No práve, to bolo asi veľmi dávno Niečo také si pamätám, ale len pamätám....Takže to asi nevyskúšame
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať