Zavrieť

Porady

Formular E 104

Ahojte poradaci,

z nasej materskej spanielskej firmy ma poziadali, aby som vybavila formular E 104 pre zamestnanca nasej dalsej sesterskej firmy sidliacej na Litve. Nasi zamestnanci su vodici z povolania, teda stale jazdia, su na cestach.
Hladala som informacie vsade mozne na nete, no v podstate som sa k nicomu konkretnemu nedopatrala. Len neuplne informacie, ze tento formular vydava vraj vydava urad Narodneho Institutu socialneho poistenia (ci zabezpecenia ci co ) no ked som hladala kontakt alebo ich stranku, ako keby neexistoval takyto urad u nas. Formular E 104 Potvrdenie o úhrne období poistenia, zamestnania alebo bydliska - NP.

Prosim Vas, poradte mi: kde ziadat? co k tomu treba? a asi za ako dlho by sme to ako zamestnavatel mohli za zamestnanca vybavit?

Som uz zufala ... prosim Vas, ak viete poradte.

Dakujem vopred !

prockova
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Formulár E 104 je potvrdením o úhrne období poistenia, zamestnania alebo bydliska – nemocenské poistenie. Vydáva Sociálna poisťovňa pre prípad, že osoba nespĺňa podmienku doby poistenia v jednom členskom štáte EU, pripočítajú sa jej doby poistenia v iných členských štátoch. Princíp spočítania dôb poistení je jednou zo základných princípov koordinácie systému sociálneho zabezpečenia v EU.
    Dočítala som sa tu http://www.cssz.cz/cz/evropska-unie/...-pojisteni.htm

    prockova je offline (nepripojený) prockova

    prockova
    Dakujem za odpoved! Pomohlo mi.

    To je zaujimave a zaroven divne, ze sa taketo prakticke veci musime dozvedat z ceskych stranok to na Slovensku nemame niekoho sikovneho kto by to "jednoducho zverejnil" ?

    tak ahojte

    DUSAN041 je offline (nepripojený) DUSAN041

    DUSAN041
    Dobrý deň prajem. Prosím Vás o poradenie. Pracoval som v Taliansku normálne na pracovnú zmluvu. Stal sa mi pracovný úraz, bol som už dva krát operovaný.Skončila mi pracovná zmluva 28.10.2011. Praceneschopnosť mi stale pokračuje no musel som odcestovať na Slovensko z dôvodu ,že som tam nemal žiadne ubytovanie. Na Slovensku som sa prihlásil do zdravotnej poistovni a vobec neviem ako dalej mom pokračovať. Kde všade sa mám ísť prihlásiť, že som prace neschopný, kto mi bude vyplácať nemocenská dávky. ďakujem za poradenie a odpoveď. Prajem pokojný deň Dusan.
    rrtrash neviem presne ale bud pracovny pomer trva (pocas praceneschopnosti nemohol skoncit) alebo ste sa mali ohlasit na urad prace v Taliansku. myslim, ze by za vas stale mal platit zamestnavatel zdravotne a mali by ste dostavat talianske nemocenske, za ktore ste si mohli prenajat byvanie. Ak ste museli odcestovat domov, riesil by som to pisomne - list postou zamestnavatelovi, soc. poistovni v Taliansku. Vsetky osetrenia by mali ist z talianskej zdravotnej poistky. Ak pracovny pomer stale trva, teba vsetko riesit cez Taliansko. Minimalne treba asi ohlasit uradom ze ste stale praceneschopny a prilozit doklad od SK lekara (myslim ze staci pripojit vlastny preklad ak viete dobre jazyk)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.