Zavrieť

Porady

osy v múre

Ahojte poraďáci.Zadnú stenu dlhého sedliackeho domu máme ešte neokožovanú. Medzi tehly do malty a všetkých špár sa sťahujú osy.Normálne bzučí celá stena.Viete mi niekto poradiť ako ich vykynožiť? (postrek...plameňomet???)Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    nikto nevie, čo na ne účinkuje?
    Natieram strechu a nemôžem to dokončiť, lebo ma neustále ohrozujú. Hniezdo je neprístupné, zaliezajú do škár. Tmelím a zaliepam, nič nie je platné, iba sú stále viac nasr....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    TO isté som riešil teraz pri zateplovaní. Použil som Biolit Plus proti osám a sršňom. Padali ako muchy na jeseň. Účinok okamžitý. Odvtedy máme pokoj.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Ďakujem bežím kúpiť.
    Mal som taký zbytok ale nie tento, potom nejaký iný roztok, aj repelent, no to bolo tak na 2 sekundy. AHOJ

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    sonusik Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci.Zadnú stenu dlhého sedliackeho domu máme ešte neokožovanú. Medzi tehly do malty a všetkých špár sa sťahujú osy.Normálne bzučí celá stena.Viete mi niekto poradiť ako ich vykynožiť? (postrek...plameňomet???)Vopred ďakujem.
    Ze si ty niekde od Novej Bane alebo okolia?

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Ak uz bzuci cela stena tak ich je vela.. a to neviem ci sam s Biolitom zvladnes. Ale pozri sa na nete. Existuju specializovane firmy ktore taketo problemy riesia. Ale priprav sa na to ze ak tam mas nejake vacsie spary - za drevenym obkladom - bude treba ho dat dole a mozes byt prekvapeny ake utvary a plasty tam uz postavili.

    sonusik je offline (nepripojený) sonusik

    sonusik
    Ahoj, nie som od Novej Bane,ale od Šale. Osy sme porazili.V záhradkarstve nám predali taký prášok v plastovej fľaške so sosáčikom.To sme fúkali do škár a predstavte si opustili svoje hniezda. Na názov by som sa musela pozrieť doma.No ale teraz sa zase objavujú ako robíme podhľady stále nejaká vyletí. Ahojte poraďáci ste fajn

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Aj ja som s nimi bojoval a neúspešne.Našťastie cez zimu vymrzli.

    radkoslavko je offline (nepripojený) radkoslavko

    radkoslavko
    mne sa proti vsetkemu lietajucemu hmyzu najviac osvedcil Mortein, ten cerveny. To je taky sajrajt, ze staci jedno strieknutie do priestoru a okamzite padaju ako sracky. Mali sme doma v panelaku podobny problem. Boli v tych odvetravacich sprarach, ale Mortein to vyriesil. Uz ziadna osa.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Neviem ako si tie názvy zapamätať, ak na jar vylezú. Mne pomohol ten sprej proti osiam a sršňom čo radil Smith a potom som potme zamuroval stavebným lepidlom špáry v tehlách kde zalietvali. Ešte pár dní hľadali a lietali okolo bezdomovkyne a šľapky, čo nespali doma, no po troch dňoch bol pokoj .

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    petmar Pozri príspevok
    Neviem ako si tie názvy zapamätať, ak na jar vylezú. Mne pomohol ten sprej proti osiam a sršňom čo radil Smith a potom som potme zamuroval stavebným lepidlom špáry v tehlách kde zalietvali. Ešte pár dní hľadali a lietali okolo bezdomovkyne a šľapky, čo nespali doma, no po troch dňoch bol pokoj .
    Ahoj, hovorím všeobecne: sršne, osy, neprezimujú v hniezdách ako to píšete pretože všetky okrem matky, ak chcete kráľovnej zahynú do zimy. Na jar sa začína nový proces a tak to ide neustále. Ak má niekto v múre osy, alebo sršne dajú sa vysíriť / v záhradkárstve sa predávajú sírne knôty/ .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.