Zavrieť

Porady

Taxiúčtovník

Dobrý deň, chcela by som poradiť ako účtujete taxislužbu, kamarát si popri zamestnaní založil živnosť na Taxi, ja mu ale neviem celkom dobre povedať ani ako má viesť knihu jázd, ako prepočítavať PHM, atď. V príjmoch by som mala aj jasno, podľa potvrdeniek, ktoré vydá na základe taxametra, aj keď aj tam sa používa nejaká dohodnutá cena?!. No suma sumárum môj názor na vedenie účta je diametrálne odlišný od jeho. Ak môžte prosím poraďte. VĎAKA!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danina je offline (nepripojený) Danina

    Danina
    Díky, pozrela som, musím ešte podrobnejšie preštudovať, lenže on si kúpil nové auta, a ešte má aj auto súkromné, ktoré tiež chce používať na podnikanie, zamestnal na dohodu aj syna- študenta. Obidve autá sú už prihlásené na DÚ. Len mi celkom nie je jasné napr, ako bude viesť knihu jázd na tom súkromnom aute?!

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Nájdi si trochu času na hľadanie. Ak zadáš Kniha jázd do okienka Akú informáciu hľadáte?, nájde ti nespočetné množstvo tém na danú problematiku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.