Zavrieť

Porady

Cestovné

Čitala som dnes informáciu tykajúcu sa zahr.prac.cesty a znela nasledovne:

Účtovné hľadisko
Náklady súvisiace s vyslaním zamestnanca na ZPC sa budú účtovať na účte 548 – Ostatné náklady na prevádzku – v rámci samostatného analytického účtu (napr. 548/20) Ide o výdavky na povinné zaočkovanie, ošatenie, liečebné výdavky, zabezpečenie vzdelávania detí zamestnanca, výdavky spojené s evakuáciou a pod.


..... je to spravne na tom účte? Nejak mi to tam nepasuje
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Kvietocek Pozri príspevok
    Čitala som dnes informáciu tykajúcu sa zahr.prac.cesty a znela nasledovne:

    Účtovné hľadisko
    Náklady súvisiace s vyslaním zamestnanca na ZPC sa budú účtovať na účte 548 – Ostatné náklady na prevádzku – v rámci samostatného analytického účtu (napr. 548/20) Ide o výdavky na povinné zaočkovanie, ošatenie, liečebné výdavky, zabezpečenie vzdelávania detí zamestnanca, výdavky spojené s evakuáciou a pod.


    ..... je to spravne na tom účte? Nejak mi to tam nepasuje
    Čo tak uviesť zdroj informácií ...........

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    benka Pozri príspevok
    Čo tak uviesť zdroj informácií ...........
    Vnútropodnikové smernice - komplet 1.7 Dashofer - je to CD

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kvietocek Pozri príspevok
    ziaden názor?
    Účtovanie náhrad zamestnancom cez účet 548 je určite nesprávne, pozri postupy účtovania. Ten zdroj nie je veľmi dôveryhodný.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kvietocek Pozri príspevok
    Ja by som to skor dala na 527
    Tam určite nie, na tomto účte účtujeme sociálne náklady, a to náklady súvisiace s pracovnou cestou nie sú.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Tweety Pozri príspevok
    Tam určite nie, na tomto účte účtujeme sociálne náklady, a to náklady súvisiace s pracovnou cestou nie sú.

    Takze vsetko na 512?

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    [quote=Kvietocek;771224]Čitala som dnes informáciu tykajúcu sa zahr.prac.cesty a znela nasledovne:

    Účtovné hľadisko
    Náklady súvisiace s vyslaním zamestnanca na ZPC sa budú účtovať na účte 548 – Ostatné náklady na prevádzku – v rámci samostatného analytického účtu (napr. 548/20) Ide o výdavky na povinné zaočkovanie, ošatenie, liečebné výdavky, zabezpečenie vzdelávania detí zamestnanca, výdavky spojené s evakuáciou a pod.


    mám na mysli vydavky, ktoré súvisia s zahranicnou pracovnou cestou ako je napisane v hore uvedenom texte

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    [quote=Kvietocek;772250]
    Kvietocek Pozri príspevok
    Čitala som dnes informáciu tykajúcu sa zahr.prac.cesty a znela nasledovne:

    Účtovné hľadisko
    Náklady súvisiace s vyslaním zamestnanca na ZPC sa budú účtovať na účte 548 – Ostatné náklady na prevádzku – v rámci samostatného analytického účtu (napr. 548/20) Ide o výdavky na povinné zaočkovanie, ošatenie, liečebné výdavky, zabezpečenie vzdelávania detí zamestnanca, výdavky spojené s evakuáciou a pod.


    mám na mysli vydavky, ktoré súvisia s zahranicnou pracovnou cestou ako je napisane v hore uvedenom texte
    Toto sú podľa môjho názoru výdavky, ktoré súvisia s výkonom práce v zahraničí u zamestnanca podľa osobitného predpisu a jedná sa väčšinou o výkon práce dlhší ako 6 mesiacov. V prípade, že ich hradí priamo zamestnávateľ a nie sú to výdavky samotného zamestnanca, môže si firma určiť sledovanie týchto nákladov aj na tomto účte.

    SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

    SILVIA54
    Ahojte,chcem sa opýtať:máme zmluvu s poisťovňou na liečebné náklady.To účtujeme na 518.Ak ale pripoistíme zamestnancov na úrazové,batožiny..neviem ako zaúčtovať a či je to vôbec daňový výdavok,lebo som ho medzi daňovými výdavkami nenašla.Poradíte niekto?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    SILVIA54 Pozri príspevok
    Ahojte,chcem sa opýtať:máme zmluvu s poisťovňou na liečebné náklady.To účtujeme na 518.Ak ale pripoistíme zamestnancov na úrazové,batožiny..neviem ako zaúčtovať a či je to vôbec daňový výdavok,lebo som ho medzi daňovými výdavkami nenašla.Poradíte niekto?
    Ak máš na mysli poistné náklady súvisiace so služobnými cestami zamestnancov, tak je to daňový výdavok

    SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

    SILVIA54
    Áno,myslím pripoistenie zvlášť na cestovné poistenie,a vybavenie víz a fotiek som tiež dala na 512 keď to súvisí s tou zahraničnou cestou.
    Liečebné náklady by sa mali účtovať na 568?Účtujeme ich momentálne na 518.
    Naposledy upravil SILVIA54 : 23.10.09 at 10:51 Dôvod: doplnenie textu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SILVIA54 Pozri príspevok
    Áno,myslím pripoistenie zvlášť na cestovné poistenie,a vybavenie víz a fotiek som tiež dala na 512 keď to súvisí s tou zahraničnou cestou.
    Liečebné náklady by sa mali účtovať na 568?Účtujeme ich momentálne na 518.
    Liečebné náklady súvisiace so služobnou cestou - 512AE.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.