Zavrieť

Porady

prosim poradte s vistou

Ahojte vsetci, prosim pomozte s Vistou. Kupili sme pocitac ku ktorej sme dostali vistu v anglictine. Kedze sa nerozumiem moc do pocitacov chcela by som poradit ako zmenit ukladanie na disky pri stahovani, instalacii, a ukladani programov na disky. Disk 500GB je rozdeleny na C: RECOVERY 15GB, D: LOCAL DISK (neviem presne kloko ale asi zvisok). Ked nieco stahujem alebo ukladam stale vyhadzuje low disk space a neulozi to. Ako zmenit aby mi automaticky vsetko ukaldala na D: a nie na C:?

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    vista bola predinstalovana ze?

    chyba vyrobcu bohuzial ze zle namapoval disk cize ako c: dal recovery particiu ktora zluzi na preinstalovanie systemu pri pade alebo inych situaciach...

    v tomto pripade by mohlo pomoct premapovat disk (to znamena zmenit pismenka jednotlivym diskom) ale pod vistou je v tomto problem kvoli zmene stat na dynamicky disk atd atd atd

    myslim ze najrozumnejsie pre vas bude zavolat niekoho povolaneho pripadne to zaniest predajcovi a poprosit ho ci by s tym nevedel nieco spravit
    kedze mat c: recovery je velmi nestastne riesenie...

    ale inak ak to nevadi tak sa to nenastavuje vo viste ale v jednotlivych programoch ktore stahuju... ci uz prehliadace rozne downloadery a dalsie...


    ps: nemozem iste povedat ci som napisal spravne info kedze nevidim do toho pocitaca ale predpokladam to podla nazvu disku c: a jeho velkosti...

    potocarova je offline (nepripojený) potocarova

    potocarova
    Dakujem za pomoc ale za prve pocitac sme kupovali cez internet od firmy DELL a zijeme v anglicku takze tu nepoznam nikoho kto by sa rozumel dobre do pocitacov. Este raz pekne dakujem za pomoc

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    nemusis sa hned plazit :P*

    tak sa do toho mozme pustit ale az po vikende teraz je moc roboty a fofrov

    jedine ze by sa niekto iny podujal
    Naposledy upravil Katabaticky : 10.07.08 at 01:44 Dôvod: *

    lino1234 je offline (nepripojený) lino1234

    lino1234
    vies co, zozen si program typu PartitionMagic a zvacsi si velkost disku C na ukor disku D a mas pokoj svaty. Jednoduche elegantne riesenie. Skus najst nejaky freeware.

    cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

    cowboyka
    poraďte, chcem si nastaviť na myške, aby som mohla spúšťať programy len jedným kliknutím a nie dvojklikom. Vie mi niekto poradiť, kde to nastaviť vo Viste? Ďakujem

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Nemam vistu ani neplanujem, ale toto neviem nastavit ani v XP v Win98 to islo nastavit. Tu je help k nastaveni mysi http://windowshelp.microsoft.com/Win...f47011029.mspx mozno su nejake utility, co to zvladnu aj vo viste

    cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

    cowboyka
    Fero11 Pozri príspevok
    Nemam vistu ani neplanujem, ale toto neviem nastavit ani v XP v Win98 to islo nastavit. Tu je help k nastaveni mysi http://windowshelp.microsoft.com/Win...f47011029.mspx mozno su nejake utility, co to zvladnu aj vo viste
    Ano to to vsetko viem ale mal som tes. ver. Ultimate a tam som to vedel a v Bussines to neviem nikde najst

    Surehand je offline (nepripojený) Surehand

    Surehand
    Podobné rozdelenie disku býva nepochopiteľným zvykom u viacerých výrobcov. Aj keď nie vždy u všetkých modelov. Ja osobne by som Vistu (ale v takomto prípade aj XPčka) komplet preinštaloval, cca do 50GB použil na systémový disk a zvyšok podľa uváženia na jeden, alebo viac menších diskov. Systémový disk je vhodné používať len na inštalácie programov a všetky zálohy, prípadne potrebné súbory je dobré ukladať na iné, ako systémové disky. Takéto rozdelenie človek ocení v prípade, ak je potrebné sformátovať a preinštalovať operačný systém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.