Zavrieť

Porady

Otázky súvisiace s prácou v noci

Potreboval by som poradiť s týmito otázkami, trochu (dosť) mi to nie je jasné)

ak je niekto na nočnej<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
príchod deň 1. 20:00<o:p></o:p>
odchod deň 2. 07:00<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
v ktorom dni ma byt zarataný obed, v ktorom dni ma byt odchod na ten obed, ak je druhy deň sviatok, ma sa mu ratať nadčas? nočná sa ma prejaviť do prvého dna alebo ma byt rozdelená do dvoch dni...<o:p></o:p>


ďakujem
<o:p></o:p>
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Za nočnú prácu sa považuje každá práca vykonávaná od 22.00 do 06.00 hodiny rannej.

    Ak pracuje vo sviatok, treba tie hodiny práce vo sviatok i zohľadniť a zaplatiť (ak má na ne nárok samozrejme) ... možno za prácu vo sviatok má náhradné voľno
    Prestávka na obed, nie som si istá, či je určená časovo v zákonníku, len viem, že nesmie byť na začiatku alebo na konci smeny. A ak vychádzame z toho, že nárok na obed je ak sa pracuje viac ako 4 hodiny, tak podľa mňa po tých 4 hodinách.
    Obedy sa dávajú na smeny a nie na dni (ak pracuje v noci). Pri toľkých hodinách samozrejme určite prestávky dve (záleží aj od povahy práce)
    Neviem, možno sa ktosi ešte zapojí

    BABYstar je offline (nepripojený) BABYstar

    BABYstar
    Prosím o radu,má učiteľka MŠ nárok na náhradné voľno alebo preplatenie za akciu s deťmi "Noc v MŠ".Jedná sa o pracovnú dobu s deťmi v čase od 16 hod.do 9hod..Zamestnávateľ tvrdí,že nemáme nárok na preplatenie nočnej smeny, ani nárok na náhradné voľno. Ďakujem

    Otázky súvisiace s prácou v noci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.