Zavrieť

Porady

Odpočet DPH pri SC

Čaute poraďáci opäť sa na Vás obraciam s prosbou o radu. Ak mám nákup PHM počas služobnej cesty,účtujem celú sumu aj s DPH na 112 (resp. do nákladov) alebo DPH účtujem samostatne na iný účet. Pokiaľ viem nemám nárok na odpočet DPH pri cesťáku.
Ďakujeeeeeeeeeem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    slavka1881 Pozri príspevok
    Čaute poraďáci opäť sa na Vás obraciam s prosbou o radu. Ak mám nákup PHM počas služobnej cesty,účtujem celú sumu aj s DPH na 112 (resp. do nákladov) alebo DPH účtujem samostatne na iný účet. Pokiaľ viem nemám nárok na odpočet DPH pri cesťáku.
    Ďakujeeeeeeeeeem.
    Pokiaľ ide o služobné auto tak nevidím dôvod nemať nárok na odpočet. Nemusíš nákup PHM zúčtovať na cesťáku. Veď výdavok na PHM zúčtuj priamo z pokladne (alebo nákup kartou).

    slavka1881 je offline (nepripojený) slavka1881

    slavka1881
    Takže v podstate do cesťáku dám len doklad za ubytovanie(celú sumu s DPH na 512) a ostatné priamo cez pokladňu môžem dať?Tak to som nevedela:-) ale super,dik. A funguje to tak aj pri zahraničnej SC, teda ak nakúpim benzín kartou tak to davam priamo cez nákup kartou do nákladov?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    slavka1881 Pozri príspevok
    Takže v podstate do cesťáku dám len doklad za ubytovanie(celú sumu s DPH na 512) a ostatné priamo cez pokladňu môžem dať?Tak to som nevedela:-) ale super,dik. A funguje to tak aj pri zahraničnej SC, teda ak nakúpim benzín kartou tak to davam priamo cez nákup kartou do nákladov?
    Keď zúčtuješ ubytovanie na cesťáku - ideš celú sumu s DPH na 512tku. Pokiaľ však zúčtuješ ubytovanie zvlášť (taktiež ako výdavok z pokladne alebo platba kartou alebo platba na faktúru) tak kluľne môžeš uznať nárok na DPH. Robím to tak a audítor nikdy nemal problem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.