Zavrieť

Porady

Kurzová strata?

Môžete mi prosim poradiť? Vystavili sme zahraničnú faktúru, kde sme zadali kurz NBS dátumu vyhotenia, lenže ked prišiel bank. vypis zadala som kurz banky a vyšla mi hrozne velká kurzová strata. Kde som urobila chybu??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Prvá chyba je, že pri úhrade na bank.účet sa má použiť kurz NBS a kurzová strata mohla vzniknúť tým, že pri vystavovaní faktúry bol kurz oveľa vyšší ako bol pri úhrade. Mne sa to stáva u veľa vystavených faktúr, kde bola napríklad splatnosť 2 mesiace.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    jaja444 Pozri príspevok
    ale až 12 000,-Sk ??? to sa mi zda priveľa zo sumy 7000EUR
    No tak skús napísať aký kurz bol v čase vystavenia a aký pri úhrade. Ale môže to byť aj 12.000,-.

    jaja444 je offline (nepripojený) jaja444

    jaja444
    v čase vystavenia bol 31,704 a kurz banky 29,906 malo by to byť v poriadku, ale nezdá sa mi to

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    jaja444 Pozri príspevok
    v čase vystavenia bol 31,704 a kurz banky 29,906 malo by to byť v poriadku, ale nezdá sa mi to
    Ale nemáš použiť kurz banky, ale NBS v deň úhrady. A prečo sa Ti to nezdá? Kurz išiel dosť dole, preto tá veľká kurzová strata.

    jaja444 je offline (nepripojený) jaja444

    jaja444
    pri vystavení faktúry, úhrade bol kurz 31,704, dnes prišiel bank. vypis, kde je kurz banky 29,909...Tak teda fajn, asi to bude dobre, len ma trošku vystrašila tá velká suma

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    jaja444 Pozri príspevok
    pri vystavení faktúry, úhrade bol kurz 31,704, dnes prišiel bank. vypis, kde je kurz banky 29,909...Tak teda fajn, asi to bude dobre, len ma trošku vystrašila tá velká suma
    Musíš použiť kurz NBS, ak sa tu jedná o devízový účet.

    marika1 je offline (nepripojený) marika1

    marika1
    No a skúste si prepočítať kurzové straty pri 40000 a viac EUR, keď splatnosť fa je 3 mesiace. A v USD ani nehovorím. Aj viac ako 100 000

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.