Zavrieť

Porady

čo urobiť zo starších rožkov???

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Dobré ránko,
tak ma trápi taká vec, stále kupujem rožky a vždy sa tie čerstvé jedia a ostávajú tie z predchádzajúcich dni... a už ich tam mam dost, aj sliepky som nimi nakŕmila...

Zaujímal by ma recept na niečo z nich (okrem žemlovky, tá už leze hore krkom), nejaké knedle alebo tak...

Dakujem pekne a krásny deň všetkým...
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Strúhanku...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Prikladám dva recepty.
Naposledy upravil Maruška54 : 28.08.08 at 07:17
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Ja robím plnku, takú ako do kuraťa, len ju varím zvlášť v alobale.

4-5 rožkov (najlepšie 2 dňové)
vajíčka
cesnak kuracia pečeň
soľ
korenie
petržlenová vňať (musí byť)

Postup: do predhriateho oleja (lepšia je domáca bravčová masť) dáme naškrabanú kuraciu pečeň, prelisovaný cesnak, orestujeme, pridáme rohlíky pokrájam na kocky, osmažíme. Odložíme a necháme mierne vychladnúť, pridáme vajíčka, soľ, korenie, petržlenovú vňať, zmiešame, necháme postáť asi 1/2 hodiny.
Alobal dobre pomastíme, dáme naň plnku a stočíme do valca, trošku na voľnejšie, pretože pri varení sa objem zväčší, okraje dobre zatlačiť, aby nám plnka nevytiekla.
Varíme podľa veľkosti asi 1/2 hodiny. Vyberieme, necháme vychladnúť a pokrájame.
0 0
liviar liviar

liviar je offline (nepripojený) liviar

na raňajky vypražím vo vyšľahanom vajíčku s mliekom ( pokrájam na kolieska, namočím do vajíčka a vypražím)
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

A čo tak nekupovať také množstvo? Ja keď nakúpim viac a nezje sa to hneď, dám ich do mrazničky, ak ich potrebujem - vyberiem, po rozmrazení pri izbovej teplote sú také isté ako som ich dala do mrazáku. Je to určite lepší spôsob ako skladovať staré rožky. Vyskúšaj, neobanuješ.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
okrem horespominanych napadov -
ak mas ruru s grilom - zapekane rozky. prekroj na polovice, ponatieraj cerstvym maslom, syrom daj na gril zapiect. Na tanierik varene vajicko, sunka, zelenina - mnamotka je to (mavame v sobotu rano, ak je viac casu na pripravu ranajok a v chladnicke "co tyden dal") gril zapnem a zacinam natierat rozky. Ak su natrete - hned to davam dovnutra. Staci 3-5 min. Uvidis podla svetlohnedej farby na vrchu. Cerstve rozky sa na to ani nehodia. PS: ak mas ruru plynovu - rozky sa vysusia. bonapetit.
t.
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

na raňajky vypražím vo vyšľahanom vajíčku s mliekom ( pokrájam na kolieska, namočím do vajíčka a vypražím)

a ešte sa dá aj nastrúhať oschnutý syr
0 0
klaura klaura

klaura je offline (nepripojený) klaura

výborná téma, výborné nápady ...
tiež som robila z rožkov len strúhanku a žemlovku ...
0 0
dominika dominika

dominika je offline (nepripojený) dominika

Žemľovku.
Rožky pozdĺžne nakrájať, namočiť do mlieka, naukladať na plech.
Na to ovocie, namočené hrozienka, plnku z tvarohu, dať piecť.
Sneh z bielkov a cukru dať zapiecť do trúby pred dokončením.

Vééľmi dobré.
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
klaura Pozri príspevok
výborná téma, výborné nápady ...
tiež som robila z rožkov len strúhanku a žemlovku ...
no veď to mi hovor, raz sa všetky zjedia a raz ostanú, žemlovka je fajn, ale nie kazdy týzden, a strúhanku? tú kupujem.

Inak ďakujem všetkým sa rady a receptíky, dnes bude to od Olice s pečienkou a na ranajky rožky vo vajíčku.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Rožky nakrájam na kolieska, poukladám do vymastenej zapekacej misky a polejem rozšľahanými vajíčkami, navrch poukladám čo doma mám, klobásu nakrájanú na kolieska, alebo šunku, šunkovú slámu, paradajku, papriku, cibuľu a navrch posypem nastrúhaný syr a dám zapiecť. Je to rýchle a dobré, hovoríme tomu že
slovenská pizza :-))
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
evka-janekova Pozri príspevok
no veď to mi hovor, raz sa všetky zjedia a raz ostanú, žemlovka je fajn, ale nie kazdy týzden, a strúhanku? tú kupujem.
Načo kupuješ strúhanku, keď máš doma kopec starších rožkov?
Odlož si ich do rúry a keď stvrdnú, raz za čas ich pomelieš.
Alebo skús našu veľkonočnú plnku (dá sa jesť aj inokedy, nie len na Veľkú noc):

Uvaríš bravčové pliecko alebo bôčik (nemusí byť veľmi mastné, ak vám to nešmakuje, môžeš aj karé). Medzitým si nachystáš kvások z droždia, mlieka a cukru - dáš na teplé miesto vykysnúť. Potom na malé kúsky nalámeš staré rožky do veľkej misy, pridáš vajíčka podľa potreby a chuti (niekto dáva 10, niekto len 5 - podľa množstva, ktoré robíš), pridáš majoránku, zelený petržlen, soľ, čierne korenie, pretlačený cesnak a poriadne premiešaš.
Uvarené mäso pomelieš na mäsovom mlynčeku, dáš ho do misy spolu s troškou vody, v ktorej sa varilo mäso, pridáš kvások a opäť poriadne premiešaš. Ak by bola zmes veľmi hustá, pridáš ešte trošku vody z mäsa. Potom ešte prikryješ misu a necháš zmes trochu nakysnúť. Nakoniec ju vyleješ do pekáča, ktorý si predtým vymastila a vysypala strúhankou a upečieš do zlatova. Je to výborná mäsová náhrada za chlieb. Naši chlapi si za tým idú prsty oblízať. To vieš - nie sú to žiadni vegetariáni.
Naposledy upravil Modroocko : 11.07.08 at 08:50 Dôvod: Zabudla som na cesnak :-O
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

evka-janekova Pozri príspevok
......... a strúhanku? tú kupujem.....
ja zase kupujem rožky aby som mala strúhanku.........
0 0
RERE RERE

RERE je offline (nepripojený) RERE

Rožky pokrájam na tenké kolieska, do pohára dám olej, sušený cesnak a trošku soli, lebo ten cesnak je už solený, pierkom potriem kolieska, ale len tak trochu, aby neboli veľmi mastné a napichám ich na špajdlu a v rúre vysuším. Synovi to veľmi chutí skoro ako backenrollky.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Modroocko Pozri príspevok
.........Uvaríš bravčové pliecko alebo bôčik.........
to mäso je neúdené ?? alebo môže byť aj údené ??
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Neúdené.
Ja nemám v obľube údeniny, takže v takejto forme som to ani neskúšala.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Modroocko Pozri príspevok
Neúdené.
Ja nemám v obľube údeniny, takže v takejto forme som to ani neskúšala.
modroočko ďakujem , mne to tiež tak vyhovuje.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Staré rožky rozkrojím na polovicu, vyberiem z nich vnútrajšok, naplním tvarohovou plnkou príp. lekvárom a vypražím v horúcom oleji. Chutia ako pirôžky.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Obdobne ako Miška to robil Novotný v Chuťovkách:
Naplnil prekrojené rožky tvarohom, ktorý rozmiešal so žltkom, vanilkou a cukrom. Potom tam dal marhule alebo jahody, prelepil druhou stranou rožka a obalil v rozšľahanom vajíčku /do vajka možno dať trošku mlieka/ a vyprážal. Pre veľkých maškrtníkov možno prizdobiť nastriekanou šľahačkou a posypať strúhanou čokoládou, al. toppingom al. grankom, či kakaom. Je to výborne.
0 0
Eevina Eevina

Eevina je offline (nepripojený) Eevina

koľko vajíčok _
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať