Zavrieť

Porady

zrážka zo mzdy zamestnanca

Krásny deň všetkým,
potrebovala by som poradiť vo veci zrážok zo mzdy zamestnanca.

Koncom februára t.r.2008 mi prišiel list od nemenovanej splátkovej spoločnosti s oslovenim na výkon zrážok zo mzdy nášho zamestnanca z dôvodu nesplácania revolvingového úveru,pričom sa spol.odvolávala na podpísanú Dohodu o zrážkach zo mzdy,kt.je súčasťou ich úverovej zmluvy.Vec som prediskutovala so zamestnancom,kt.so zrážkami nesúhlasil.List som teda ignorovala s argumentom,že zrážky môžem vykonať len na základe súdneho rozhodnutia,príkazu.Zamestnanec bol informovaný a ubezpečil ma,že úver spláca.

Koncom júna si však spoločnosť poslala ďalší list - dožiadanie zrážok.Kde uvádzajú,že máme povinnosť ich podpísanú Dohodu o zrážkach zo mzdy plniť od okamihu predloženia.Inak sme ako platiteľ mzdy zodpovední za vzniknutú škodu,ktorej náhradu si budú upatňovať v občiansko-právnom konaní. Nechcem spôsobiť škodu svojmu zametnávateľovi z dôvodu neznalosti.
Ako sa prosím k tejto výzve postaviť ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    zrážka zo mzdy zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.