Zavrieť

Porady

neprevzata vypoved

ahojte, prosim poradit ak dam vypoved a nema mi ju kto prevziat (firma je zamknuta a postu neprebera), povazuje sa moja vypoved za platnu? ak ano ktorym dnom, prosim.
totizto konatel nam prikazal byt doma a dal vypoved aj on aj ostatni zamestnanci iba ja som zostala vo firme a majitel. lebo som odmietla odist, pokial si konatel neda svoje veci do poriadku. uz su to dva mesiace, uz hadam aj stacilo. tak chcem dat vypoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    lukika Pozri príspevok
    ahojte, prosim poradit ak dam vypoved a nema mi ju kto prevziat (firma je zamknuta a postu neprebera), povazuje sa moja vypoved za platnu? ak ano ktorym dnom, prosim.
    totizto konatel nam prikazal byt doma a dal vypoved aj on aj ostatni zamestnanci iba ja som zostala vo firme a majitel. lebo som odmietla odist, pokial si konatel neda svoje veci do poriadku. uz su to dva mesiace, uz hadam aj stacilo. tak chcem dat vypoved.
    Výpoveď poslať poštou, doporučene, najlepšie doručenkou na adresu sídla firmy. Podľa dátumu prevzatia budeš vedieť, kedy ti začína plynúť výpovedná doba. Prípadne ak sa ti vráti ako neprevzatá pošta, má sa za to, že bola prevzatá, čiže platí výpoveď dňom zaslania späť odosielateľovi.

    lukika je offline (nepripojený) lukika

    lukika
    velmi pekne vam dakujem. som v peknej kasi ale hadam to bude uz len lelpsie. prosim, drzte mi palce aby to vsetko dopadlo dobre.
    pekny den vam prajem

    lukika je offline (nepripojený) lukika

    lukika
    takze som z tej nestastnej firmy uz davno prec a teraz mam ale taky problem, ze by som chcela od nich doplatit vyplaty. su mi dlzni strasne prachy (teda pre mna) - lebo som tam mala kopu nevycerpanej dovolenky. ale neviem ako, vraj mam napisat ziadost o vyplatenie dlznej sumy. no tak to asi skusim. mate niekto s tymto skusenosti. lebo oni mi tie prachy urcite nevyplatia a este sa mi budu vyhrazat, normalne sa ich bojim.
    a este prosim vas, ak od nich nedostanem potvrdenie o mzde - ako si spravim danove priznanie? mate niekto taketo skusenosti?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    lukika Pozri príspevok
    takze som z tej nestastnej firmy uz davno prec a teraz mam ale taky problem, ze by som chcela od nich doplatit vyplaty. su mi dlzni strasne prachy (teda pre mna) - lebo som tam mala kopu nevycerpanej dovolenky. ale neviem ako, vraj mam napisat ziadost o vyplatenie dlznej sumy. no tak to asi skusim. mate niekto s tymto skusenosti. lebo oni mi tie prachy urcite nevyplatia a este sa mi budu vyhrazat, normalne sa ich bojim.
    a este prosim vas, ak od nich nedostanem potvrdenie o mzde - ako si spravim danove priznanie? mate niekto taketo skusenosti?
    Doporučujem komunikovať s nimi len formou listov, aj to najlepšie zaslať doporučenou poštou.
    Čo sa týka nevyplatenia mzdy... možno tak poslať na nich inšpektorát práce, hoci neviem, či oni ich môžu nejak nútiť k vyplateniu.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    V prvom rade podaj na nich trestné oznámenie pre nevyplatenie mzdy (viď Trestný zákon)...
    ...potom aktuálne budeš riešiť záležitosť na základe postupov polície.
    Samo, môžeš podať aj podnet na Inšpektoriát práce, ale vyplatenie mzdy ti neošetria, ale porušovanie Zákonníka práce v zmysle nevydania ti potvrdení áno...keď im uvedieš adresu, dostaneš od nich stanovisko, s ktorým sa potom môžeš obrátiť na súd, prípadne políciu...

    Určite by som na tvojom mieste konzultoval všetko s právnikom, s tým, že tvoje výdavky si vysúdiš na bývalom zamestnávateľovi, spolu so mzdou, náhradou mzdy, preplatenia dovolenky, úrokov z omeškania, trov právneho konania a nezabudni na možnosť aj náhrady tvojej škody, ktorá ti vznikla nevyplatením mzdy a nevystavením potrebných potvrdení od zamestnávateľa.

    Je to beh na dlhú trať, ale oplatí sa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.