Zavrieť

Porady

prenájom domu a krátkodobý majetok

Ahojte poraďáci,
ako by ste prosím Vás zaúčtovali,SZČO platca DPH prenajíma dom (neplatcom DPH-tzn. prenájom je bez DPH).
Do tohto domu kúpil "hydromasážny sprchový box" (cca 12tis Sk s DPH)
môžem mu to zaúčtovať do nákladov ako krátkodobý majetok? (zaúčtujem samozrejme bez nároku na odpočet DPH,celé do nákladov.)
Len som si nie stopercentne istá,či to môže byť uznané ako daňový výdavok..
No vlastne teraz ešte rozmýšlam,či to zaúčtovať ako krátkodobý majetok (to by ale bolo ZD a DPH..?
ale keďže sa to týka prenájmu,takže bez nároku na odpočet.. takže by som to dala do krátkodobého majetku bez nároku na odpočet DPH .. pravdepodobne..
Naposledy upravil erika_H : 13.07.08 at 06:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    erika_H Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    ako by ste prosím Vás zaúčtovali,SZČO platca DPH prenajíma dom (neplatcom DPH-tzn. prenájom je bez DPH).
    Do tohto domu kúpil "hydromasážny sprchový box" (cca 12tis Sk s DPH)
    môžem mu to zaúčtovať do nákladov ako krátkodobý majetok? (zaúčtujem samozrejme bez nároku na odpočet DPH,celé do nákladov.)
    Len som si nie stopercentne istá,či to môže byť uznané ako daňový výdavok..
    No vlastne teraz ešte rozmýšlam,či to zaúčtovať ako krátkodobý majetok (to by ale bolo ZD a DPH..?
    ale keďže sa to týka prenájmu,takže bez nároku na odpočet.. takže by som to dala do krátkodobého majetku bez nároku na odpočet DPH .. pravdepodobne..
    posúvam
    Monika Kováčová
    erika_H dám ti dobrú radu: máš pod nickom titul Poraďák, t.j. už čosi o porade vieš, máš viac ako 500 príspevkov... začni používať vyhľadávač ... aj táto otázka je na porade z niekoľkých strán rozobratá... dokonca aj v téme, do ktorej prispievaš svojimi otázkami najviac...

    prenájom domu a krátkodobý majetok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.